Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Ökumenikus imahét a sárvári templomokban

2023.02.01

A sárvári egyházközségek is csatlakoztak az Ökumenikus Imahéthez, amely során a keresztény egyházak világszerte együtt imádkoznak a Keresztény-hívők egységéért. Szentgyörgyi László református lelkész, Böjti Balázs káplán és Pethő Attila evangélikus lelkész közös istentiszteleteken hirdette a Szentírás örökérvényűségét.

Ökumenikus imahét a sárvári templomokban

Az ökumenikus imahét sárvári nyitó istentiszteletét január 18-án a református templomban tartották. Az imahét anyagát és istentiszteleti rendjét 2023-ban a Minnesotai Egyházak Tanácsa állította össze, központi igéjét Ézsaiás próféta könyvéből választották, mely így hangzik: „Tanuljatok meg jót cselekedni, törekedjetek igazságra…” (Ézs 1,17)

- Az imahét mottója azt üzeni, hogy a hitünket ültessük át a gyakorlatba, ne csak elmélet legyen. A mindennapokban találkozzunk egymással, és találjuk meg a közös szolgálatnak a lehetőségét – fogalmazott Szentgyörgyi László református lelkész.

Az istentiszteleten Böjti Balázs hirdetett igét. A gazdag ifjú történetét felelevenítve kiemelte, ne az anyagi javak mentén szemléljük a világot, Isten legyen a biztos viszonyítási pontunk.

- 2023-ban is meg lehet találni Istent, ma talán különösen fontos az, hogy tudjunk tanúságtevő keresztények lenni – zárta gondolatait a katolikus pap.

Pethő Attila evangélikus lelkész elmondta, Ézsaiás a Kr. előtti 8. században élt. Egy olyan időben, amikor kiüresedtek az ünnepek, a szertartások, és az emberek egyre inkább elfeledkeztek arról, hogy mindent Istennek köszönhetnek.

- Mi itt a jelenben meg tudjuk nevezni azt a Krisztust, akitől tanuljuk a szeretet cselekvését, és egy olyan közösséget tudunk ő köré építeni, akinek a nevében valóban jót tudunk cselekedni ebben a világban.

Az imahéten még két alkalommal rendeztek ökumenikus istentiszteletet Sárváron, január 19-én az evangélikus, január 20-án a belvárosi katolikus templomba várták a híveket.

További híreink

ISTEN ÉLTESSEN, MIA! - Átadták a 30. babaköszöntő csomagot

2025.07.28

Fider Miának és szüleinek, Fider Ádámnak és Szecsődi Viviennek adta át a 30. babaköszöntő csomagot Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Városházán július 24-én.

Tovább...

Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület

2025.07.28

Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület július 24-én délután, ahol többek között új külsős bizottsági tagot választottak, és jóváhagyták a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő csúszdarendszer beruházási munkálataira vonatkozó vállalkozási szerződéseket.

Tovább...

VÁROSSZERTE ZAJLIK A JÁTSZÓTEREK FELÚJÍTÁSA

2025.07.28

Zajlik a város játszótereinek folyamatos megújítása és karbantartása. Idén tavasszal új játékelemekkel is gazdagodott több játszótér. Körképünkben Sárvár város alpolgármesterét kérdeztük.

Tovább...

Igazgatási szünet a hivatalban

2025.07.24

A Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal 2025. július 28-tól 2025. augusztus 1-ig igazgatási szünetet tart.

Tovább...

Ingyenes padlásfödém szigetelés

2025.07.15

Az ingyenes lakossági LED-csere program után az ingyenes padlásfödém szigetelés lehetősége is megnyílt a sárváriak előtt augusztus 31-ig. A sárvári önkormányzat támogatásával indult el a padlásfödém szigetelési program, amelynek megvalósítását az Ace Service Kft. és a Get Eco Energy Kft. szakemberei végzik el teljesen ingyenesen, mindenféle rejtett költség nélkül.

Tovább...

Padlásfödém szigeteléssel kapcsolatos tájékoztató

2025.07.15

Padlásfödém szigeteléssel kapcsolatos tájékoztató Sárvár, Bögöt, Porpác, Sitke ingatlantulajdonosai részére.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!