Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Parkolókat építenek a Dózsa utcában

2022.10.25

Elkezdődött az „Élhető Sárvár” projekt megvalósítása parkolók építésével és okos zebrák létesítésével. A Dózsa György utcában jó ütemben halad a több mint 140 parkoló kiépítése.

Parkolókat építenek a Dózsa utcában

Sárvár Város Önkormányzata a Dózsa György utcában - a régi kispiac helyén - új parkolók kiépítését kezdte meg. A munkaterületen találkoztunk Kondora István polgármesterrel, Dr. Máhr Tivadar alpolgármesterrel és Németh Róberttel, a terület önkormányzati képviselőjével. Az „Élhető Sárvár - Komplex településfejlesztés Sárváron” című pályázat keretében 100 %-os támogatással valósul meg a beruházás a Széchenyi Terv Plusz program keretében. A kivitelezés várhatóan 2022. november végéig befejeződik.

 

- Az önkormányzat bízik abban, hogy a 142 új parkoló mind a belvárosba, mind az utcában található két iskolába érkezők parkolási lehetőségein, ezzel együtt a Dózsa György utca forgalmi helyzetén is érdemben javítani fog. Az elmúlt tíz évben megközelítőleg ezer parkolót építettünk, újítottunk fel, de nem lehet követni azt a motorizációt, ami Sárváron kialakult. Az új parkolók enyhíteni tudnak a parkolás problémáján, de véglegesen megoldani nem – mondta Kondora István polgármester.

Parkolókat építenek a Dózsa utcában

A területen 270 méter aszfaltos útpálya és 219 méter csapadékcsatorna építésére kerül sor. Közvilágítást tizenkét kandeláber felállításával alakítanak ki a parkolóban.

 

- Nagyon örülünk ezeknek az új parkolóknak. Ez több mindenre hatással lesz, nemcsak a megnövekedett autószám miatt van erre szükség, de a jövőben itt kulturáltan lehet majd parkolni. Zöldítés is kíséri a beruházást, 24 előnevelt fa teszi majd zöldebbé a környezetet a leendő parkoló területén. Nagyon örülök annak is, hogy a régebbi fákat is sikerült megmenteni a kispiac területén. A Dózsa utca felőli oldalon egy járdaszakaszt is kialakítani, így biztonságosabb lesz a gyalogos közlekedés, és a vízgyűjtés, vízelvezetés problémája is megoldódik – szólt Németh Róbert, a körzet önkormányzati képviselője.

Parkolókat építenek a Dózsa utcában

A projekt egy másik eleme, az okos zebrák kivitelezése is folyamatban van. A Gárdony iskola mellett található, Deák Ferenc utcai gyalogátkelőhelynél és a Rákóczi Ferenc utca Alkotmány utcai útcsatlakozásánál található gyalogátkelőhelynél 1-1 automata gyalogátkelő figyelmeztető rendszert építenek ki, a kamerákat és a szenzorokat már elhelyezték a zebrák mellett.  

További híreink

HURRÁ, ELSŐS VAGYOK! – Érkeznek a tanévkezdési ajándékutalványok

2025.07.28

Elkezdődött a kézbesítése a "Hurrá, elsős vagyok!" elnevezésű tanévkezdési ajándékutalványoknak, amelyeket minden általános iskolai tanulmányait szeptemberben kezdő sárvári elsős diák megkap.

Tovább...

TOVÁBB GURULHATUNK A HEGYKÖZSÉGBEN!

2025.07.28

Megtörtént a munkaterület átadása, és Kondora István polgármester Dr. Máhr Tivadar alpolgármesterrel együtt bejárást tartott a Hegyközségben épülő új kerékpárút nyomvonalán.

Tovább...

ISTEN ÉLTESSEN, MIA! - Átadták a 30. babaköszöntő csomagot

2025.07.28

Fider Miának és szüleinek, Fider Ádámnak és Szecsődi Viviennek adta át a 30. babaköszöntő csomagot Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester a Városházán július 24-én.

Tovább...

Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület

2025.07.28

Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület július 24-én délután, ahol többek között új külsős bizottsági tagot választottak, és jóváhagyták a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő csúszdarendszer beruházási munkálataira vonatkozó vállalkozási szerződéseket.

Tovább...

VÁROSSZERTE ZAJLIK A JÁTSZÓTEREK FELÚJÍTÁSA

2025.07.28

Zajlik a város játszótereinek folyamatos megújítása és karbantartása. Idén tavasszal új játékelemekkel is gazdagodott több játszótér. Körképünkben Sárvár város alpolgármesterét kérdeztük.

Tovább...

Igazgatási szünet a hivatalban

2025.07.24

A Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal 2025. július 28-tól 2025. augusztus 1-ig igazgatási szünetet tart.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!