Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Kész a szennyvízcsatorna az Almáskerti utcában

2021.10.25

Elkészült a Hegyközségben, az Almáskerti utcában a szennyvízelvezető rendszer. Az önkormányzat saját forrásból finanszírozta a több mint hatvanmillió forintos beruházást. A közel ötven lakóház életminőségét javító fejlesztés után, a földgáz bevezetését követően kap majd végleges burkolatot.

Kész a szennyvízcsatorna Sárváron, az Almáskerti utcában

Az elkészült beruházás bejárásán részt vett Ágh Péter, Sárvár országgyűlési képviselője, Kondora István polgármester, dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Varga Jenő, a körzet önkormányzati képviselője.

 

Az Almáskerti utcában megvalósult projekt során az utca teljes, 548 folyóméter hosszában gravitációs szennyvíz-gerincvezetéket fektettek le, melyhez 11 darab beton tisztítóaknát és 46 darab lakossági bekötővezetéket építettek ki. A kivitelezést a Szabadics Építőipari Zrt. végezte, a beruházás költsége 63 millió forint, amelyet önerőből biztosított a sárvári önkormányzat.

 

– Régi vágya teljesült az almáskertieknek, a Hegyközségben már hét utcában elkészült a szennyvízcsatorna. A folytatás akár a Tölgyfa utcában, akár a hegy nyugati oldalán lehet – mondta el Varga Jenő önkormányzati képviselő

 

Tíz éve tartanak önkormányzati programként a hegyközségi városrészen az életkörülményeket jelentősen javító kommunális beruházások. – Sokan, köztük fiatalok is költöznek ebbe a fejlődő városrészbe, így az itt élők jogos igénye a környék fokozatos fejlesztése – fogalmazott Kondora István polgármester.

 

– Sárvár jelentős kormányzati támogatása teszi lehetővé, hogy a település saját forrásaiból is beruházásokat végezhessen. Nagyon komoly fejlesztések történtek az elmúlt időszakban városszerte az összefogás révén, de az önkormányzat saját erőből is fejleszt. Olyan célokra költ, amelyeket a sárváriak is szeretnének – hangsúlyozta Ágh Péter országgyűlési képviselő.

 

Ha az Almáskerti utcában elkészül a földgáz bevezetése, a végleges, új útburkolat kivitelezésére már az önkormányzat kész pályázati tervvel rendelkezik.

További híreink

Még több nyugdíjas kaphat ajándékutalványt

2025.10.25

A sárvári képviselő-testület október 22-én tartotta soron következő ülését a Városháza nagytermében, amelyen Strompová Viktória, a Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselője nem volt jelen.

Tovább...

Október a sárvári hősök hónapja!

2025.10.25

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 69. évfordulója alkalmából szervezett városi ünnepségen először az 1956-os hősök emléktáblájánál helyezte el az emlékezés koszorúit Ágh Péter országgyűlési képviselő, Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és dr. Bankits László aljegyző a Sárvári Koncertfúvószenekar közreműködésével.

Tovább...

Az újraélesztést ünnepeltük Sárváron

2025.10.20

Október 16-án, az újraélesztés világnapján három sárvári iskolában tartottak oktatást a mentőszolgálat munkatársai, közel 150 diákkal ismertették meg az újraélesztés helyes folyamatát. A rendezvény a Szent László Katolikus Általános Iskolában kezdődött, ahol egy adományozási ünnepségre is sor került.

Tovább...

Emelkedett a városunkba látogató vendégek száma

2025.10.20

Sárvár a 2025-ös főszezonban is kedvelt úticél volt. A legfrissebb statisztikai adatok azt mutatják, hogy az idei év első nyolc hónapjában csaknem 5 százalékkal emelkedett a városunkba látogató vendégek száma a 2024-es bázisévhez viszonyítva.

Tovább...

Sárvár öt sárvári fotós szemével a Nádasdy-várban!

2025.10.20

„Sárvár Szubjektíven – 2025” címmel nyílt kiállítás Auer Gábor, Benkő Sándor, Dr. Kereszty Gábor, Makrai Tamás és Wieder Sándor sárvári fotósok, fotóművészek Sárvárt bemutató alkotásaiból a Nádasdy-vár Folyosógalériáján.

Tovább...

Egy héten át ünnepelték Sárváron az idősek világnapját!

2025.10.20

A Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központ szervezésében több program is várta az időseket az idősek világnapja alkalmából, jártak Budapesten, közös filmnézés és színházi előadás is szerepelt a programban.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!