Testvérvárosok
Szinérváralja (Erdély, Románia - Seini)
1998-ban írt alá Sárvár és Szinérváralja a testvérvárosi szerződést. A két települést Sylvester János kapcsolja össze, Sárvárhoz munkássága, Szinérváraljához születése köti.
Máramaros megye nyugati csücskében, Nagybánya és Szatmárnémeti között terül el Szinérváralja, az ország két nagy északnyugati városához közel. A Szamos folyó síkságának északkeleti és a Gutin hegység nyúlványainak délnyugati szélén, 140 méteres tengerszint feletti magasságban fekszik. Szinérváralja a hozzátartozó két faluval - Sebespatakkal és Apaheggyel - együtt 10.000 lelket számlál. A Szinérváralján áthaladó fontosabb útvonalak: az 1C országút Kolozsvár felől, Nagybányán és Szatmárnémetin keresztül halad Magyarországra a petei vámon át és Ukrajnába a halmi vámon át. Szinérváralja plébániájának neve, a pápai tized 1334. évre vonatkozó Regestrumában fordul elő legelőször.
Egyes völgyeinek mediterrán éghajlata megengedi a szelídgesztenye termesztését, a déli fekvésű oldalak pedig kedveznek a gyümölcs, és nemes szőlőfajták termesztésének. Kőbányája régi, de az Andezit Vállalatot 1930-ban létesítették. A kitermelt andezit színe és jó minősége (keménysége) miatt jelentős mennyiség kerül exportra. 1936-ban Georgescu P. Ion generális irányításával "írták ki" 650 méter magasban tízezer fenyőcsemetével "EMINESCU" nevét. Ez Romániában egyedülálló természeti ritkaság, fáit állandóan cserélik, éberen tartva a lánglelkű költő és géniusz emlékét. A város szülötte a XVI. század Európájának egyik legnagyobb humanista tudósa, Sylvester János, a modern Európa második nyelvtanának szerzője (Grammatica-Hungarolatina, 1539.) és a teljes Új Testamentum magyarra fordítója, amelyet 1541-ben nyomtattak ki Sárvár-Újszigeten.