Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosra emlékeztünk

2023.10.09

Az aradi vértanúkat és gróf Batthyány Lajos miniszterelnököt 174 évvel ezelőtt, 1849. október 6-án végezték ki, a bécsi forradalom és Latour császári hadügyminiszter meggyilkolásának első évfordulóján. A városi megemlékezésre a mártír miniszterelnök, Sárvár első választott országgyűlési képviselője, gróf Batthyány Lajos szobránál került sor.

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosra emlékeztünk Sárváron

Az idei évben Németh Ernő, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola igazgatója mondott ünnepi beszédet, amelyben kiemelte, hogy az aradi vértanúkra való emlékezés 1867-ig csak titokban történhetett.

 „Nemzeti gyásznapunk olyan módon tudja az akkori emberi és politikai tragédiát megragadni, hogy az egyúttal felemelő üzenetet is hordoz számunkra. Batthyány Lajos emlékét az örökmécses őrzi a kivégzés színhelyén. Aradon a Zala György alkotta, egykor lerombolt majd újraemelt Szabadság-emlékmű és a város melletti obeliszk emlékezteti az utókort az 1849-ben történt tragikus eseményekre.

A vértanúk nem azért lettek vértanúk, mert valamilyen társadalmi, etnikai vagy vallási csoporthoz tartoztak, hanem azért, mert tetteikkel egy olyan polgári alkotmányos modell megszületését és megőrzését szolgálták, amely nem illett bele a Habsburg-birodalom vezetőinek önkényuralmi elképzeléseibe.”  - mondta Németh Ernő, majd hozzátette: a nemzetben nemcsak tovább élt, tovább is erősödött a szabadság és a függetlenség eszméje.

Az aradi vértanúkra és gróf Batthyány Lajosra emlékeztünk Sárváron

Megemlékező műsort a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola diákjai adtak felkészítő tanáraik Szakályné Pados Edit és Sövegjártó Andrea vezetésével. Felidézték az aradi vértanúk kivégzésének eseményeit, emléket állítva a hősöknek.

Sárvár Város Önkormányzata képviseletében Kondora István polgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyző helyezett el koszorút

A megemlékezés végén Sárvár Város Önkormányzata képviseletében Kondora István polgármester és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyző helyezte el az emlékezés koszorúját, továbbá intézmények, pártok és társadalmi szervezetek képviselői rótták le tiszteletüket Gróf Batthyány Lajos szobránál.  

További híreink

SÁGA, cukorgyár – lakóövezetté alakulhatnak az egykori ipari területek Sárváron

2024.09.11

Sárvár két volt ipari területét is közép- és hosszútávú rozsdaövezeti akcióterületté nyilvánította a kormány, miután tulajdonosaik az önkormányzat támogatásával sikerrel pályáztak, így a Sága volt üzemi területét és a volt cukorgyárat is.

Tovább...

Műszaki átadás a kertvárosi kerékpárúton

2024.09.11

Megtörtént augusztus 28-án a műszaki átadás a kertvárosi kerékpárúton, amely már most nagyon népszerű világító aszfaltjával a sárváriak körében. Dr. Máhr Tivadar alpolgármester elmondta, hogy járda és gyalogátkelőhely építésével folytatódik a közlekedés biztonságát szolgáló beruházások sora.

Tovább...

Befejeződik a csapadékvíz-elvezető rendszer megújítása

2024.09.11

Pályázati forrásból valósult meg a Kertváros nyugati részén a belterület védelmét szolgáló csapadékvíz-elvezető rendszer megújítását célzó beruházás, amely befejezéséhez közeledik.

Tovább...

Ülésezett a sárvári képviselő-testület

2024.09.10

A sárvári képviselő-testület rendkívüli ülést tartott augusztus 29-én, ahol több, a város jövőjét meghatározó téma is napirendre került.

Tovább...

Augusztus 20-a Szent István királyunk és városunk ünnepe

2024.09.04

Augusztus 20-a államalapító Szent István királyunk ünnepe, az új kenyér napja, Magyarország hivatalos nemzeti ünnepe, egyben a magyar katolikus egyház egyik főünnepe. Sárváron a 43. Nemzetközi Folklórnapok keretében tartották a Szent István - napi ünnepséget a Nádasdy-vár udvarán.

Tovább...

Világító burkolatot kapott a kertvárosi kerékpárút

2024.08.21

Világító burkolatot kapott a kertvárosi kerékpárút, amelyet Dr. Máhr Tivadar alpolgármester augusztus 17-én napnyugta után ki is próbált kerékpárjával.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!