Hírek
Elfogadták a város költségvetését
2025.02.17
A február 13-i képviselő-testületi ülés fő napirendi pontja Sárvár Város Önkormányzata 2025. évi költségvetése volt, amelyet a polgári koalíció tagja támogattak igen szavazatukkal, a Sárváriakért Egyesület képviselői nemet mondtak az idei büdzsére.
Kondora István polgármester ismertette az önkormányzat 2025. évi költségvetésének összeállításakor érvényesülő alapelveket:
1. Elsőrendűnek tartjuk a gyermek- és idős korosztály szociális biztonságának megtartását, a városlakók JÓL LÉTÉNEK megőrzését.
2. Tovább folytatjuk a város lakóinak biztonságérzetét és kényelmét növelő beruházásokat.
3. A költségvetés végrehajtása során külön figyelmet fordítunk a város biztonságos működtetésére, a rövid-, közép- és hosszútávú városfejlesztési célok megvalósítására.
4. Kiemelt figyelmet fordítunk a már elkezdett beruházások észszerű, biztonságos befejezésére, lezárására.
5. Intenzíven együttműködünk a városban működő vállalkozásokkal, és segítjük terveik megvalósulását, a vállalkozásbarát jogi környezet kialakítását.
6. A kormányzati szereplőkkel együttműködve továbbra is figyelemmel kísérjük a pályázatokat, és azokhoz megfelelő forrásokat biztosítunk.
Főbb számok – főbb tételek:
- A költségvetés főösszege: 6,5 milliárd forint – a szokásos év eleji „mezítlábas költségvetés”, amely az év folyamán bővül még.
-Az egyensúly költségvetése, sikerült a bevételek és a kiadások egyensúlyát megteremteni.
-Az államháztartáson belülről mintegy 1,8 milliárd forint támogatás érkezik működésre és fejlesztésre.
- A stabil idegenforgalmi és ipari háttér jelentős forrást biztosít a költségvetés egyensúlyához. Várhatóan tovább nő az iparűzési és idegenforgalmi adóbevétel is.
- A kiadási oldallal kapcsolatban meg kell említeni, hogy a 2025. évi költségvetés továbbra is biztosítja a város biztonságos üzemeltetését, működtetését és fejlesztését.
- Az önkormányzat, az önkormányzati hivatal és az önkormányzati intézmények 231 főt foglalkoztatnak, akiknek biztosított a stabil munkahelyük, a béremelésük.
- Az ellátottak juttatásaira fordítható pénzügyi keret 20 %-kal emelkedik az idei évben amellett, hogy a jogosultsági jövedelemhatárok is emelkedtek. A fűtési támogatásra 27 milliót, időskorúak támogatására 24 millió forintot terveztek a költségvetésben. Megújult az idei évtől az első lakáshoz jutók támogatása is, amelyre várják az igénylőket. A szociális támogatások pénzügyi kerete szükség esetén bővíthető.
- A városi kulturális és sportszervezetek, önkormányzati cégek, nagyrendezvények támogatására mintegy 400 millió forintot terveztek a költségvetésben.
- Folytatódik az önkormányzati ingatlanok felújítása is, amelyhez 45 millió forint támogatást biztosít a Városgondnokságnak az önkormányzat.
- Fejlesztésekre közel 1 milliárd forintot tartalmaz a költségvetés:
Felújítások közül az egyik legnagyobb tétel a 2025. évi mélyépítési, út- és járdafelújítási munkálatok, amelyek esetében 250 millió forinttal számol a költségvetés. A felújítások közül meg kell még említeni a Vármelléki Óvoda ételliftjét, a Posta téri szökőkút felújítását, a szennyvízcsatorna építési munkálatokat, a Nepomuki Szent János szobor elhelyezésére szolgáló kápolna felújítását és az új gyermekorvosi rendelő hátsó toldalék épületének tetőfelújítását is.
Folytatódnak a kerékpárút építések a Zuhogónál, továbbá a Pohárszárogató és a Sótonyi utcák közötti szakaszon. Gyalogosátkelőhely létesül a Fekete-híd utcában, sorompót telepítenek az Árpád utcában, Rábasömjénbe pedig trafiboxot helyeznek ki. Bővítik a térfigyelő kamerák számát és fejlesztik a kamerák informatikai rendszerét is. A városba bevezető három fő útra rendszámfelismerő kamerákat telepítenek. Újabb kerékpártárolókat, informatikai eszközöket szereznek be, és bővül a játszótéri eszközök száma is.
További híreink
Rendkívüli ülést tartott a képviselő-testület
2025.04.14
Április 10-én délután rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében. Kondora István polgármester elmondta, hogy az egyetlen hiányzó, Klimits István képviselő, aki igazoltan maradt távol. Az ülésen hét napirendet tárgyaltak a Fidesz-KDNP és a Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselői, amelyeket egyhangú döntéssel fogadtak el.
Tovább...Jó ütemben halad a strandmedence felújítása
2025.04.14
Közel félmilliárd forintos beruházással újul meg a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő kültéri strandmedencéje. A munkálatok márciusban elkezdődtek, és ütemterv szerint haladnak: zajlik a szerkezeti kialakítás, a burkolás és a szivárgórendszer kiépítése is. A tervek szerint június elején fogadhatja az első vendégeket a megújult medence.
Tovább...Megáldották az új csényeújmajori útszéli keresztet
2025.04.14
Április 6-án, feketevasárnap megható közösségi esemény tanúi lehettünk: ünnepélyes keretek között áldották meg a megújult csényeújmajori útszéli keresztet. Az 1895-ben állított eredeti homokkő kereszt helyébe egy új gránitfeszület került – a helyiek összefogása, hagyománytisztelete és közös hite révén.
Tovább...SÁRVÁR 2025 – A JELENNÉ VÁLT JÖVŐ
2025.04.09
Sajtótájékoztató keretében mutatták be a „Sárvár 2025 – A jelenné vált jövő” elnevezésű jubileumi programsorozatot, amelynek célja, hogy a város méltó módon ünnepelje meg az elmúlt két és fél évtized fejlődését, egyben közös élményekre hívja a város lakóit és látogatóit.
Tovább...SZABÁLYZAT a jogellenes olvasói hozzászólásokkal szembeni fellépésről
2025.04.01
A Sárvári Média Nonprofit Kft. (székhely: 9600 Sárvár, Móricz Zsigmond utca 4.; törvényes képviselő: dr. Fonyó Roberta, továbbiakban: Média Kft.) – a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló 2010. évi CIV. törvény (Smtv.) 20/A. §-a alapján fennálló jogi kötelezettségének eleget téve – az alábbi szabályzatot alkotja és alkalmazza.
Tovább...Idén is TeSzedd! Sárváron április 9-én várják az önkénteseket
2025.03.31
A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalma, amely az idei évben 13. alkalommal kerül megrendezésre az Energiaügyi Minisztérium támogatásával. A Sárvári Városszépítő Egyesület is csatlakozott ehhez a hulladékszedési akcióhoz.
Tovább...