Hírek
Bezárják az óvodákat, iskolákat és a nem létfontosságú üzleteket
2021.03.04
Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön délelőtt ismertette a Kormány járványhelyzettel kapcsolatban hozott döntéseit, amelyekre a járvány harmadik hullámának súlyosbodása miatt volt szükség.
A halottak száma és a fertőzöttek száma folyamatosan nő, a járvány terjedési sebessége nő, a reprodukciós ráta Európában Magyarországon a legnagyobb. Az oltások nyomán a társadalmi védettséghez még hetek kellenek, ezért most radikálisan csökkenteni kell a kontaktusok számát.
Az intézkedések:
Óvodákat általános iskolákat bezárják április 7-ig, digitális oktatásra térnek át. Az egyetemek, középiskolák zárva maradnak.
Március 8-22-ig az üzletek bezárnak. Kivétel: gyógyszertár, élelmiszerüzlet, drogéria, benzinkút.
Március 8-22-ig minden szolgáltatás szünetel. Kivételek a magánegészségügyi szolgáltatók.
Igazolt sportolók edzést, mérkőzést zárt kapuk mögött tarthatnak, konditermek nem lehetnek nyitva.
Szabadtéri sportolás, 1,5 méteres távolságtartással lehetséges.
A munkavégzés lehetséges, ha a munkáltató meg tudja oldani, akkor engedélyezze az otthoni munkavégzést.
Maszkviselés szabadtéren mindenhol kötelező.
Szigorítják a határátlépést.
Bértámogatást kiterjesztik minden most bezárásra kerülő szektorra.
További híreink
Sajtóközlemény
2026.04.22
Sárvár Város Önkormányzatának képviselő-testülete meghallgatta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetőjét a sajtóban megjelent hírek tisztázása érdekében. A testület és a felügyelő bizottság tájékoztatását követően belső ellenőrzést rendeltek el az ügy megnyugtató lezárása érdekében.
Tovább...Egy nap az elfogadás jegyében - Autizmus világnapi program Sárváron
2026.04.21
Április 2-án szakmai előadással és kulturális programmal hívták fel a figyelmet az autizmus világnapjára Sárváron, immár harmadik alkalommal. A programok Szilágyi Józsefné dr. Papp Ildikó és a Nádasdy Kulturális Központ közös szervezésében valósultak meg. Az autizmus világnapjának hármas üzenete: megérteni, elfogadni, segíteni.
Tovább...Látványos szakaszba ért a hegyközségi körforgalom építése
2026.04.21
Látványos szakaszba lépett a hegyközségi körforgalom építése, a készülő csomópont már jól kirajzolódik a légifotókon.
Tovább...Újra állásbörze Sárváron
2026.04.21
Sárváron ismét állásbörzét rendeznek: április 29-én a Városháza Nagytermében személyesen találkozhatnak az érdeklődők a munkáltatókkal.
Tovább...Két országgyűlési képviselője lett Sárvárnak
2026.04.19
Április 12-én rendben lezajlott az országgyűlési képviselők választása a Vas 2-es választókerület valamennyi szavazókörében. A választás rekord részvétellel zárult. A Vas vármegyei 2. számú választókerületben Ágh Péter, a Fidesz-KDNP jelöltje egyéni mandátumot nyert, Strompová Viktória, a Tisza Párt képviselőjelöltje listás mandátumot szerzett.
Tovább...Fogadóórát tart Toldi Tamás önkormányzati képviselő
2026.04.14
Toldi Tamás önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 20-án, hétfőn 16:00 és 17:00 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...






