Hírek
Idén is a mazsorett fesztivál nyitotta a fesztiválszezont
2022.06.06
Pénteken és szombaton tartották a XII. Sárvári Fúvószenekari és Mazsorett Fesztivált a Sárvár Városi Mazsorett Együttes pedig 30 éves jubileumát show műsorral ünnepelte szombat délután a Nádasdy-vár udvarának szabadtéri színpadán. A mazsorett szó, mint műfaj szorosan összefonódott Sárvár nevével. 30 éve már, hogy az utcákon, tereken, várban megismerhettük ezt a különleges, látványosan szép műfajt.
Pénteken térzenével indult a nagyszabású programsor: a Gyógy- és Wellnessfürdőben a Hajdúböszörményi Mazsorett Együttes és az Újfehértói Fúvószenekar lépett fel. Ezt követően Mazsorett show kezdődött a Hild parkban a Sárvári Mazsorett Együttessel.
Szombaton délután folytatódtak a bemutatók a Nádasdy-vár udvarán a Balatonfüred Ferencsik János Zeneiskola Fúvószenekara, a Csepregi Mazsorett Együttes, a Hajdúböszörményi Mazsorett Együttes, az Újfehértói Fúvószenekar, a Kanona Band, a tatai Menner Bernát Fúvószenekar és a Sárvár Városi Mazsorett Együttes valamennyi csoportjának részvételével.
A jó hangulatot csak fokozta a szombaton este kezdődő show, amelyet a Sárvár Városi Mazsorett Együttes 30 éves jubileuma tiszteletére állított össze a művészeti csoport a Kanona Banddal együttműködve. A showban nem csak a jelenlegi csoportok, hanem az alapító táncosok, az együttesből időközben már kimaradt „szeniorita” csapat, valamint a tamburmajorok csoportja is különleges koreográfiával köszöntötte a jubileumot. Az estet a „Szép Város Kolozsvár” című operettslágerre készített koreográfia zárta, amelynek végén maga az alapító, nívó díjas művészeti vezető koreográfus, Csikós Györgyné is beállt a táncosok közé. Ezzel végződött a jubileumi műsor.
A show végén megható ünnepi pillanatok következtek. Sárvár nevében Kondora István polgármester városi Életmű-díjat adott át Csikós Györgyné, nívó díjas koreográfusnak. Dr. Kondora Bálint, a Vas megyei Közgyűlés alelnöke pedig a közgyűlés oklevelét adományozta a csoportvezetőnek és csapatának. A Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetség részéről Ella Attila alelnök és Futaki Renáta a mazsorett szekció elnökségi tagja a szövetség nevében köszöntötte a jubilálókat és adott át számukra szép ajándékokat.
A Sárvári Mazsorett Együttest működtető alapítvány nevében ajándékkal köszönte meg a táncoktatók, Krajczár Zsanett, Bodorics Kitti és Sebestyén Zsolt munkáját az alapítványi elnök, Bodoricsné Dann Piroska és Csikós Györgyné. Végül Csikós Györgyné az egész mazsorett együttestől egy nagy méretű, a harminc éves múlt sok-sok kedves jelenetéből összeállított fotómontázst kapott.
A nívó díjas művészeti vezető a többi közt szűkebb családjának, férjének és gyermekeinek, valamint tágabb családjának, a Mazsorett Együttes sok sok tagjának, a szülőknek, az önkormányzatnak és a városnak köszönte meg a türelmet, a támogatást, az együttműködést és szeretetet, amely nélkül ez a sikeres harminc év nem jöhetett volna létre.
További híreink
Március 20-tól lehet égetni a kerti hulladékot
2025.03.11
Sárvár Város Önkormányzata közzétette a kerti hulladék égetésére vonatkozó tájékoztatóját. Március 20-tól április 30-ig lehet az avart és a kerti hulladékot égetni Sárváron az önkormányzat környezetvédelemről szóló rendelete értelmében.
Tovább...Állásbörze Sárváron - helybe jön a munkáltató
2025.03.11
Március 24-én Sárváron, a Városháza Nagytermében állásbörze kerül megrendezésre, ahol az érdeklődők személyesen találkozhatnak különböző munkáltatókkal. Az esemény kiváló alkalmat biztosít a munkalehetőségekről való tájékozódásra, valamint a felmerülő kérdések közvetlen megvitatására.
Tovább...ALÁÍRVA: Indulhat a Kertvárosi Szabadidőpark tervezése!
2025.03.11
Aláírta a Kertvárosi Szabadidőpark megvalósítását célzó támogatási szerződést Sárvár Város Önkormányzata, a Vas Vármegyei Önkormányzat és az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága. Sárvár képviseletében Kondora István polgármester látta el kézjegyével a dokumentumot.
Tovább...Készülnek a hegyközségi körforgalom tervei
2025.03.11
A hegyközségi körforgalom kiviteli terveiről egyeztetett ismét március 4-én Kondora István polgármester Böröcz Miklóssal, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vas Vármegyei Igazgatóságának igazgatójával a Városházán.
Tovább...Kezdődik a sárvári iparterületi elkerülő út tervezése
2025.03.09
Tervzsűri elé került a sárvári iparterületi elkerülő út ügye, amelynek keretében döntés született az elkerülő út nyomvonaláról.
Tovább...Sárvár is csatlakozott az országos faültetési akcióhoz
2025.03.09
A Nemzeti Faültetés Napján, március 1-jén, szombaton faültetésre hívta Sárvár lakosságát a Sárvári Városszépítő Egyesület, Sárvár Város Önkormányzata és a Sárvár Jövőjéért Civil Kerekasztal Egyesület a Laktanya utcai játszótérre. Az egyesületek tagjai és az önkormányzat képviselői három darab ezüst hársfát ültettek el a játszótéren, amelyek néhány éven belül árnyékot biztosítanak a gyerekeknek.
Tovább...