Hírek
Február 1-jéig maradnak a korlátozó intézkedések
2021.01.08
Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió reggeli műsorában adott interjút január 8-án, miután reggel ülésezett az Operatív Törzs, és bejelentette, hogy február 1-jéig maradnak a korlátozó intézkedések.
42 549 egészségügyben dolgozót oltottak már be. Kezdetben nagy volt a fenntartás, de ez folyamatosan csökken, így már az idősotthonok oltása is megkezdődhetett, a hétvégén pedig minden 150 feletti otthonban megkezdődik az oltás. A lakók 80%-a vállalja az oltást, a dolgozók közül kevesen, ezért arra kéri őket a miniszterelnök, hogy vállalják az oltást. Elmondta, ő is beoltatja magát, amikor az oltási tervben sorra kerül.
80 ezer vakcina érkezett, ami Orbán Viktor szerinte kevés, ezért az Operatív Törzs február elsejéig meghosszabbítja a fennálló szabályokat, így a középiskolákban is marad az online oktatás és az éjszakai kijárási tilalom is.
Kórházban 5297 embert kezelnek, lélegeztetőgépen 372 ember van, 2907 új fertőzöttet azonosítottak az elmúlt 24 órában, 115-en haltak meg - ismertette a január 8-i adatokat a miniszterelnök.
Az oltásra regisztrálni a vakcianinfo.gov.hu oldalon lehet.
További híreink
Vármegyei elismerések március 15-e alkalmából
2025.03.14
Az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulója alkalmából ünnepi ülést tartott a vármegyei közgyűlés a Vármegyeháza Dísztermében. Az ünnepi ülés keretében átadásra kerültek a Vas Vármegyei Közgyűlés által alapított, március 15-e alkalmából adományozott díjak és elismerések.
Tovább...Állami kitüntetésben részesült Hevér Mihályné és Kondor János
2025.03.14
Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára állami kitüntetéseket adott át március 15. alkalmából csütörtökön a Pesti Vigadóban. Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Hevér Mihályné, a Vas Vármegyei Szakképzési Centrum Sárvári Turisztikai Technikum igazgatója és Kondor János festő- és grafikusművész.
Tovább...Megújul a sárvári fürdő strandmedencéje
2025.03.14
Megtörtént a munkaterület átadása, március elején elkezdődött a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő külső strandmedencéjének felújítása. A munkálatokról Kondora István polgármester és Kántás Zoltán, a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezető igazgatója adott tájékoztatást a helyszínen.
Tovább...Képviselői fogadóóra
2025.03.14
Képviselői fogadóórát tart Németh Róbert, az 5. sz. vk. önkormányzati képviselője és Kampelné Kozlovszki Marianna önkormányzati képviselő 2025.03.28-án, pénteken15:00 és 17:00 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...Március 20-tól lehet égetni a kerti hulladékot
2025.03.11
Sárvár Város Önkormányzata közzétette a kerti hulladék égetésére vonatkozó tájékoztatóját. Március 20-tól április 30-ig lehet az avart és a kerti hulladékot égetni Sárváron az önkormányzat környezetvédelemről szóló rendelete értelmében.
Tovább...Állásbörze Sárváron - helybe jön a munkáltató
2025.03.11
Március 24-én Sárváron, a Városháza Nagytermében állásbörze kerül megrendezésre, ahol az érdeklődők személyesen találkozhatnak különböző munkáltatókkal. Az esemény kiváló alkalmat biztosít a munkalehetőségekről való tájékozódásra, valamint a felmerülő kérdések közvetlen megvitatására.
Tovább...