Hírek
Két sárvári óvoda kapta a városi bál adományát
2023.06.11
Ismét jótékony célt szolgált a Sárvári Városi Bál. A rendezvényen több mint 1 millió forint bevétel gyűlt össze a bálozók, a támogatók és a tombolatárgyak felajánlói jóvoltából, amelyből idén a Bocskai és a Szatmár utcai óvodák kaptak eszközöket, játékokat.
Az adományokat Savanyú Gábor és Mórocz Zsolt, a városi bál szervezői Kondora István polgármester és Darázsné Horváth Kornélia óvodavezető társaságában adták át a gyerekeknek, óvónőknek.
- Ez most már a tizenötödik városi bál volt, amely – mint minden évben – a jótékonyságról is szólt. Elmondhatom, hogy szerencsére telt ház volt a januári rendezvényen, ez több mint 150 főt jelentett –fogalmazott Savanyú Gábor, kiemelve, hogy több mint 1 millió forintot sikerült összegyűjteniük, amelyből sárvári gyermekintézményeket támogattak.
- Választásunk a Vármelléki Óvodára esett, azon belül is két tagintézményre, a Szatmár és a Bocskai utcai telephelyekre. Szabad kezet adtunk az intézményvezetőknek, ők határozták meg, hogy miket szeretnének ebből az összegből vásárolni – tette hozzá.
A szervezők kül- és beltéri játékokat, eszközöket – így például homokozót, focikaput, mozgásfejlesztő játékokat; ceruzákat, temperákat és hangszórókat – osztottak ki az óvodák között.
- Nagyon szeretnénk megköszönni a bál szervezőinek, illetve a résztvevőknek, hogy a tombolavásárlással hozzájárultak ahhoz, hogy óvodánk két feladatellátási helye, a Bocskai utcai telephely és a Szatmár utcai ovi részünk új eszközökkel bővüljön – mondta az átadáskor Darázsné Horváth Kornélia.
Kondora István kiemelte, a báli hagyományt a jövőben is folytatni kell.
- Szerintem ez egy nagyon nemes gesztus, egy nagyon szép adományozás. Külön öröm számomra, hogy a gyermekek ezeknek az adományozásoknak a haszonélvezői, úgyhogy én támogatom továbbra is, hogy aki a sárvári városi bálban megjelenik, az egyúttal egy karitatív jellegű támogatást is ad az intézményeinknek – fogalmazott.
További híreink
Sajtóközlemény
2026.04.22
Sárvár Város Önkormányzatának képviselő-testülete meghallgatta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetőjét a sajtóban megjelent hírek tisztázása érdekében. A testület és a felügyelő bizottság tájékoztatását követően belső ellenőrzést rendeltek el az ügy megnyugtató lezárása érdekében.
Tovább...Egy nap az elfogadás jegyében - Autizmus világnapi program Sárváron
2026.04.21
Április 2-án szakmai előadással és kulturális programmal hívták fel a figyelmet az autizmus világnapjára Sárváron, immár harmadik alkalommal. A programok Szilágyi Józsefné dr. Papp Ildikó és a Nádasdy Kulturális Központ közös szervezésében valósultak meg. Az autizmus világnapjának hármas üzenete: megérteni, elfogadni, segíteni.
Tovább...Látványos szakaszba ért a hegyközségi körforgalom építése
2026.04.21
Látványos szakaszba lépett a hegyközségi körforgalom építése, a készülő csomópont már jól kirajzolódik a légifotókon.
Tovább...Újra állásbörze Sárváron
2026.04.21
Sárváron ismét állásbörzét rendeznek: április 29-én a Városháza Nagytermében személyesen találkozhatnak az érdeklődők a munkáltatókkal.
Tovább...Két országgyűlési képviselője lett Sárvárnak
2026.04.19
Április 12-én rendben lezajlott az országgyűlési képviselők választása a Vas 2-es választókerület valamennyi szavazókörében. A választás rekord részvétellel zárult. A Vas vármegyei 2. számú választókerületben Ágh Péter, a Fidesz-KDNP jelöltje egyéni mandátumot nyert, Strompová Viktória, a Tisza Párt képviselőjelöltje listás mandátumot szerzett.
Tovább...Fogadóórát tart Toldi Tamás önkormányzati képviselő
2026.04.14
Toldi Tamás önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 20-án, hétfőn 16:00 és 17:00 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...








