Hírek
Évet értékelt Kondora István polgármester
2024.02.22
Megtartotta hagyományos évértékelőjét Kondora István polgármester a ZeneHázában, amelyen a helyi cégek, intézmények, egyházak és civil szervezetek képviselői vettek részt. A rendezvényen közreműködött a Regös együttes, Szakály Dominik, a Tinódi gimnázium 10. B osztályos tanulója, a háziasszony Kondora Anikó volt.
Kondora István beszámolt a város elmúlt évéről, valamint ismertette az előttünk álló esztendő terveit, így az évértékelő egyben évkezdő is volt.
A polgármester öt témára bontva értékelte a 2023-as esztendőt. Szólt az ipar, a turizmus, a beruházások és fejlesztések, a zöld politika, valamint a társadalmi élet – ezen belül a történelmi egyházak, a civil szervezetek, az intézmények, testvérvárosi kapcsolatok – szerepéről, eredményeiről. Megemlékezett a jeles jubileumokról
Kiemelte, nagy büszkeség, hogy Sárvárt Vas vármegye kulturális fővárosaként szokták emlegetni. Ez nem érdem nélküli, rendkívül sok program van a városban.
Kondora István az évértékelő ünnepségen bemutatta Sárvár város 2024. évi borát, ami a TündérOrszág Cuvée 2019 nevet viseli. A száraz fehér bor az Ászár-Neszmélyi borvidékről származik, a Bősze Pincészet díjnyertes bora
Az évértékelő végén Kondora István bejelentette, hogy elfogadta a felkérést, és újraindul a polgármesteri tisztségért 2024-ben. A rendezvényt követően Facebook – oldalán is bejelentette az újraindulását: „Az önkormányzati ciklus végéhez közeledve úgy döntöttem, hogy elfogadom a felkérést, és ismét elindulok a polgármesteri tisztségért, amelyet a mai évértékelőn jelentettem be. Köszönöm az elmúlt évek közös munkáját mindazoknak, akik fontosnak érezték Sárvár fejlesztését! Célom, hogy közös lendülettel és tenniakarással folytassuk azt a munkát, amely Sárvár és a sárvári családok jövőjét szolgálja!” – olvasható a posztban.
Kondora István 1994-2002-ig dolgozott képviselőként, illetve bizottsági elnökként Sárvár Város Önkormányzatában. 2002-től - két cikluson át - alpolgármesterként és 2010 óta polgármesterként vezeti Sárvárt a választók bizalmának és támogatásának köszönhetően.
Az évértékelőt követően a meghívott vendégeket egy koccintásra várták, majd mindenki megízlelhette Sárvár város új borát. A Szürkebarátra épülő, Rajnai Rizlinggel és egy kevés Sárga Muskotállyal fűszerezett bor nagy sikert aratott.
További híreink
Képviselői fogadóóra
2025.03.14
Képviselői fogadóórát tart Németh Róbert, az 5. sz. vk. önkormányzati képviselője és Kampelné Kozlovszki Marianna önkormányzati képviselő 2025.03.28-án, pénteken15:00 és 17:00 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...Március 20-tól lehet égetni a kerti hulladékot
2025.03.11
Sárvár Város Önkormányzata közzétette a kerti hulladék égetésére vonatkozó tájékoztatóját. Március 20-tól április 30-ig lehet az avart és a kerti hulladékot égetni Sárváron az önkormányzat környezetvédelemről szóló rendelete értelmében.
Tovább...Állásbörze Sárváron - helybe jön a munkáltató
2025.03.11
Március 24-én Sárváron, a Városháza Nagytermében állásbörze kerül megrendezésre, ahol az érdeklődők személyesen találkozhatnak különböző munkáltatókkal. Az esemény kiváló alkalmat biztosít a munkalehetőségekről való tájékozódásra, valamint a felmerülő kérdések közvetlen megvitatására.
Tovább...ALÁÍRVA: Indulhat a Kertvárosi Szabadidőpark tervezése!
2025.03.11
Aláírta a Kertvárosi Szabadidőpark megvalósítását célzó támogatási szerződést Sárvár Város Önkormányzata, a Vas Vármegyei Önkormányzat és az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága. Sárvár képviseletében Kondora István polgármester látta el kézjegyével a dokumentumot.
Tovább...Készülnek a hegyközségi körforgalom tervei
2025.03.11
A hegyközségi körforgalom kiviteli terveiről egyeztetett ismét március 4-én Kondora István polgármester Böröcz Miklóssal, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vas Vármegyei Igazgatóságának igazgatójával a Városházán.
Tovább...Kezdődik a sárvári iparterületi elkerülő út tervezése
2025.03.09
Tervzsűri elé került a sárvári iparterületi elkerülő út ügye, amelynek keretében döntés született az elkerülő út nyomvonaláról.
Tovább...