Hírek
Tavaszi munkák a városban: virágosítás, csapadékcsatorna-tisztítás, útfelújítás
2025.06.02
Folytatódtak a tavaszi munkálatok Sárváron. Megkezdődött az egynyári virágok beültetése a város közterein, kitisztították a csapadékcsatornát a Szatmár utcában, az önkormányzat útfelújítási programja keretében megvalósult az aszfaltozás a Székely utcában.
Ismét virágba borul a város. Az önkormányzat több tízezer tő begóniát, petúniát, rózsás meténget és egyéb virágot ültet el városszerte a közterületekre. A virágok cseréje a Kossuth téren kezdődött el május 20-án.
A Székely utcában az útfelújítás során felmarták a régi útburkolatot, és terramixes technológiával végezték el az újraaszfaltozást. Az úttest mintegy 4 méter szélességben és 290 folyóméter hosszan újult meg.
Sárvár Város Önkormányzata az elmúlt években nagy hangsúlyt fektetett a város csapadékvíz-elvezető rendszerének fejlesztésére és tisztítására, alkalmazkodva a klímaváltozáshoz. Tavaly a Kertváros nyugati részén megújult a belterület védelmét szolgáló csapadékvíz-elvezető. A tavasz folyamán a Szaput-árok Sárvárhoz tartozó szakaszát is megtisztították, amelynek fontos szerepe van a városban keletkező csapadékvíz elvezetésében.
Idén májusban megtörtént az Újsziget utcai átemelő és Szatmár u. 62. számú ingatlanok közötti szakaszon a csapadékvíz-vezetékek és a hozzájuk tartozó víznyelők mosatása, tisztítása. Egy különleges kamerás technológiával vizsgálták át az érintett vezetékeket, ahonnan rengeteg textilhulladék került elő.
A tavaszi mélyépítési munkák keretében is fókuszba került a csapadékvíz-elvezetés. A Komárom és Ungvár, a Tilosalja, a Szent Imre herceg, a Mátyás király, az Akácfa, a Tinódi, a Kazinczy, az Esze Tamás és Baross Gábor, a Kiss János altábornagy, a Vágóhíd, a Kisfaludy, a Vörösmarty, az Újsziget, a Fekete-híd, a Vitnyédi és a Markusovszky utcákban zajlottak, illetve zajlanak javítások.
Országgyűlési képviselői bejárás az Almáskerti utcában
Az Almáskerti utcában elkészült az új útburkolat. A felújításkor tartott bejárást Ágh Péter országgyűlési képviselő és Kondora István polgármester.
– Idén tavasszal a Székely és az Almáskerti utcák is meg tudtak újulni önkormányzati forrásból, és számos kisebb-nagyobb beavatkozást tudott még elvégezni a járdák, utak és csapadékvíz-elvezetés területén a sárvári önkormányzat. Gratulálok polgármester úrnak és a városvezetésnek a tudatos tervezéshez! Én azon dolgozok, hogy a Berzsenyi és a Várkerület utcákhoz hasonlóan, idén is legyen pályázati forrás újabb utcák felújítására, hiszen a lakosság jogos igénye, hogy évről évre tudjunk ezen a területen is előrelépni – mondta Ágh Péter országgyűlési képviselő.
További híreink
Pedagógusnapi kitüntetéseket adtak át a Városházán
2025.06.02
Az idei évben június első vasárnapjára esett a pedagógusnap, ebből az alkalomból Sárvár Város Önkormányzata vendégül látta a város oktatási és nevelési intézményeinek munkatársait. Május 30-án a Városháza nagytermében köszöntötték a pedagógusokat, nevelőket, a támogatói munkakörökben dolgozókat.
Tovább...A Kertvárosban kezdődtek a Várostörténeti Séták
2025.06.02
Kertvárosi sétát szervezett a Nádasdy Kulturális Központ a SÁRVÁR 2025 – A jelenné vált jövő program részeként Takács Zoltán Bálint történész vezetésével. A sétán szép számmal jelentek meg nemcsak a kertvárosi lakosok, hanem a város más részéről érkezők is.
Tovább...A várban és a Kertvárosban is programok várták a gyerekeket
2025.06.01
Fantasztikus hangulatban telt a gyereknap Sárváron, több száz gyerkőc tölthette vidáman és önfeledten május utolsó vasárnapját. Két helyszínen – a Nádasdy-várban és a Kertvárosban – várták élménydús programok a sárvári családokat.
Tovább...Ülésezett a testület
2025.05.26
A közbiztonság, az önkormányzati cégek mérlegbeszámolói és a költségvetés is napirendre került a sárvári képviselő-testület májusi ülésén.
Tovább...Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2025.05.22
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester május 29-én, csütörtökön 14:00 – 15:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...Fogadóórát tart Gácsi Tibor önkormányzati képviselő
2025.05.22
Gácsi Tibor önkormányzati képviselő május 26-án 16:30-17:30-ig fogadóórát tart az önkormányzati hivatal 218-as irodájában.
Tovább...