Hírek
Október 6-a arra figyelmeztet bennünket, hogy nem adhatjuk fel elveinket
2022.10.13
Az aradi vértanúk és gróf Batthyány Lajos kivégzésének 173. évfordulója alkalmából szervezett városi megemlékezést a mártír miniszterelnök tavasszal átadott szobránál tartották október 6-án.
Az ünnepségen nagy számban vettek részt a város polgárai, valamint az általános és középiskolák diákjai. Az R. Törley Mária szobrászművész által készített alkotás méltó helyszínt biztosított az emlékezéshez. A Himnusz után Dr. Máhr Tivadar alpolgármester mondott ünnepi beszédet, felidézve gróf Batthyány Lajos kivégzésének krónikáját, felsorolva az aradi vértanúk neveit.
„Október 6-a pedig figyelmeztetés. Nem a bukásra, nem arra, hogy adjuk fel elveinket! Ellenkezőleg! Figyelmeztetés arra, hogy van olyan helyzet, amikor ki kell állni elveinkért, vállalva akár a vitát, a konfrontációt.
Gróf Batthyány Lajos felismerte a történelmi feladatot, országot, sőt nemzetet teremtett. Túllépet saját árnyékán, vállalta a sorsát, elutasította a menekülés lehetőségét. Élete árán nemzeti hőssé vált, és egyben példát is adott.
Sárváriként büszkék lehetünk arra, hogy ő képviselt minket a legmagasabb szinten és megalapozott, a hétköznapi személyes érdekein túl mutató politikát folytatott. Szobrának megkoszorúzása, az évenkénti megemlékezés éppen ezért nem rutin feladat, hanem egy pillanat, melyben a múlt figyelmeztető jelet küld mindannyiunknak. Ha ezt a jelet, az üzenetet megértjük, biztosabban mehetünk tovább szembenézve saját és közösségünk egzisztenciális és erkölcsi nehézségeivel. Tisztelet a hősöknek.” – mondta Dr. Máhr Tivadar.
A Szent László Katolikus Általános Iskola diákjai adtak emlékező műsort. Felidézték az aradi vértanúk és gróf Batthyány Lajos mártíromságát. A felkészítő tanáraik Dr. Szalai Ferencné és Martonfalvi Mária voltak.
A megemlékezés végén elsőként Ágh Péter, Sárvár országgyűlési képviselője, gróf Batthyány Lajos örökségének folytatója helyezte el koszorúját a mártír miniszterelnök szobránál. Majd a megyei és a sárvári önkormányzat, a pártok és a civil szervezetek képviselői koszorúztak.
További híreink
Rendkívüli ülést tartott a képviselő-testület
2025.04.14
Április 10-én délután rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében. Kondora István polgármester elmondta, hogy az egyetlen hiányzó, Klimits István képviselő, aki igazoltan maradt távol. Az ülésen hét napirendet tárgyaltak a Fidesz-KDNP és a Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselői, amelyeket egyhangú döntéssel fogadtak el.
Tovább...Jó ütemben halad a strandmedence felújítása
2025.04.14
Közel félmilliárd forintos beruházással újul meg a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő kültéri strandmedencéje. A munkálatok márciusban elkezdődtek, és ütemterv szerint haladnak: zajlik a szerkezeti kialakítás, a burkolás és a szivárgórendszer kiépítése is. A tervek szerint június elején fogadhatja az első vendégeket a megújult medence.
Tovább...Megáldották az új csényeújmajori útszéli keresztet
2025.04.14
Április 6-án, feketevasárnap megható közösségi esemény tanúi lehettünk: ünnepélyes keretek között áldották meg a megújult csényeújmajori útszéli keresztet. Az 1895-ben állított eredeti homokkő kereszt helyébe egy új gránitfeszület került – a helyiek összefogása, hagyománytisztelete és közös hite révén.
Tovább...SÁRVÁR 2025 – A JELENNÉ VÁLT JÖVŐ
2025.04.09
Sajtótájékoztató keretében mutatták be a „Sárvár 2025 – A jelenné vált jövő” elnevezésű jubileumi programsorozatot, amelynek célja, hogy a város méltó módon ünnepelje meg az elmúlt két és fél évtized fejlődését, egyben közös élményekre hívja a város lakóit és látogatóit.
Tovább...SZABÁLYZAT a jogellenes olvasói hozzászólásokkal szembeni fellépésről
2025.04.01
A Sárvári Média Nonprofit Kft. (székhely: 9600 Sárvár, Móricz Zsigmond utca 4.; törvényes képviselő: dr. Fonyó Roberta, továbbiakban: Média Kft.) – a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló 2010. évi CIV. törvény (Smtv.) 20/A. §-a alapján fennálló jogi kötelezettségének eleget téve – az alábbi szabályzatot alkotja és alkalmazza.
Tovább...Idén is TeSzedd! Sárváron április 9-én várják az önkénteseket
2025.03.31
A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalma, amely az idei évben 13. alkalommal kerül megrendezésre az Energiaügyi Minisztérium támogatásával. A Sárvári Városszépítő Egyesület is csatlakozott ehhez a hulladékszedési akcióhoz.
Tovább...