Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Kormánybiztosi látogatás Sárváron

2020.12.24

Sárvár következő időszakra tervezett fejlesztési lehetőségeivel ismerkedett a településen tett pénteki látogatásán Navracsics Tibor, az Északnyugat-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztosa.

Navracsics Tibor Sárváron

A város jövőbeli terveiről Ágh Péter országgyűlési képviselő, Kondora István polgármester, dr. Máhr Tivadar alpolgármester és dr. Kondora Bálint, a megyei közgyűlés alelnöke adott tájékoztatást. A Nemzeti Örökség részét képező Nádasdy-várban a történelmi épületegyüttes komplex felújítási programjáról esett szó. Navracsics Tibor megtekintette a Csónakázó-tó mellett folyó, félmilliárd forint összértékű beruházásokat is, amelyek szerves részét képezik a város aktív sportolást bővítő elképzeléseinek. A Sárvárfürdőn pedig a szolgáltatás minőségét növelő elképzelésekkel ismerkedett a kormánybiztos. A sárvári vizit célja az volt, hogy a következő időszakban is sikerrel fenntartható legyen a város fejlődési lendülete.

A kormánybiztos sárvári látogatását megelőzte Ágh Péter Észak-Vas megye országgyűlési képviselője által kezdeményezett, Veszprémben sorra került találkozó, amelyen Sárvár vezetői és dr. Kondora Bálint, a Vas megyei Közgyűlés alelnöke folytatott megbeszélést Navracsics Tiborral. Az egy hónappal ezelőtti tárgyaláson áttekintették a város jelenlegi helyzetét, valamint turisztikai és ipari fejlesztési koncepcióját. A sárvári látogatás alkalmával, most meg is tekintették a következő évek előrelépési lehetőségeinek, jelenleg megvalósulás alatt álló és jövőbeni helyszíneit.

Navracsics Tibor a sárvári Nádasdy-várban

A várban a Nádasdy Kulturális Központ igazgatója, Takács Zoltán Bálint beszélt a hagyományok tárgyi emlékeit őrző tennivalókról és ezeknek korszerű formai kereteket is adó, már elkészült tervekről. A kormánybiztos megszemlélte a Csónakázó-tó melletti fejlesztési területen zajló munkálatokat. Ahol több eredményes pályázat révén zajlik a megyei közgyűléssel konzorciumban elnyert kerékpár-turisztikai fejlesztés, a tó körül megépülő műanyag borítású futópálya és szabadtéri kézilabda pálya megvalósulása. A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő területén Kántás Zoltán igazgató megköszönte Navracsics Tibornak is a kormány közel kétmilliárd forintos kötvényátvállalását. Vázolva azokat a koncepciókat, amelyek létrejöttéhez részben az állami hitelkiváltás révén a város saját önerőhöz juthat.

Kondora István reméli, hogy a turizmus és az ipar területére vonatkozó tervekhez a források megszerzésében az elmúlt évekhez hasonlóan sikerrel versenyezhet a város az elkövetkező években is. – Azokat a kitörési pontokat mutattuk meg, amelyek révén Sárvár folytatni tudja eddig is megtapasztalt fejlődését. Ennek a munkának már milliárdos összegekben megvalósult elemei többek közt a nemrég átadott új épületek mellett a SárvárAréna, a vasútállomás és a vonatközlekedés magújulása, valamint a városon átvezető főút felújítása. Ezek az egymásra épülő beruházások adják meg az alapját a jövő projektjeinek is – jelentette ki Ágh Péter a kormánybiztossal folytatott tárgyalás után.

– Sárvár jelentős fejlesztési potenciállal rendelkezik. A város delegációja volt már a hivatalomban és bemutatta a Sárvár2030 elképzeléseket, amelyek nagyon összefogott és fókuszált fejlesztési terv az elkövetkező tíz évre. Ezúttal személyesen is meggyőződhettem azokról a helyszínekről, amelyeken a fejlesztések megvalósulnának. Költségvetési szempontból is nagyon jól elkészített tervekről van szó. Az elkövetkező években bízom benne, hogy európai uniós és hazai források révén minél többet meg tudunk valósítani belőle – összegezte sárvári látogatását Navracsics Tibor kormánybiztos.

További híreink

Sajtóközlemény

2026.04.22

Sárvár Város Önkormányzatának képviselő-testülete meghallgatta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetőjét a sajtóban megjelent hírek tisztázása érdekében. A testület és a felügyelő bizottság tájékoztatását követően belső ellenőrzést rendeltek el az ügy megnyugtató lezárása érdekében.

Tovább...

Egy nap az elfogadás jegyében - Autizmus világnapi program Sárváron

2026.04.21

Április 2-án szakmai előadással és kulturális programmal hívták fel a figyelmet az autizmus világnapjára Sárváron, immár harmadik alkalommal. A programok Szilágyi Józsefné dr. Papp Ildikó és a Nádasdy Kulturális Központ közös szervezésében valósultak meg. Az autizmus világnapjának hármas üzenete: megérteni, elfogadni, segíteni.

Tovább...

Látványos szakaszba ért a hegyközségi körforgalom építése

2026.04.21

Látványos szakaszba lépett a hegyközségi körforgalom építése, a készülő csomópont már jól kirajzolódik a légifotókon.

Tovább...

Újra állásbörze Sárváron

2026.04.21

Sárváron ismét állásbörzét rendeznek: április 29-én a Városháza Nagytermében személyesen találkozhatnak az érdeklődők a munkáltatókkal.

Tovább...

Két országgyűlési képviselője lett Sárvárnak

2026.04.19

Április 12-én rendben lezajlott az országgyűlési képviselők választása a Vas 2-es választókerület valamennyi szavazókörében. A választás rekord részvétellel zárult. A Vas vármegyei 2. számú választókerületben Ágh Péter, a Fidesz-KDNP jelöltje egyéni mandátumot nyert, Strompová Viktória, a Tisza Párt képviselőjelöltje listás mandátumot szerzett.

Tovább...

Fogadóórát tart Toldi Tamás önkormányzati képviselő

2026.04.14

Toldi Tamás önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 20-án, hétfőn 16:00 és 17:00 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.

Tovább...