Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Idén is mosolyt csalt a gyermekarcokra a Sárvári Mikulás!

2024.12.10

December 7-e délutánján rengeteg család gyűlt össze a Posta téren, hogy találkozhasson a Mikulással, aki idén is megörvendeztette a kicsiket és nagyokat.

Idén is mosolyt csalt a gyermekarcokra a Sárvári Mikulás

December 7-e délutánján rengeteg család gyűlt össze a Posta téren, hogy találkozhasson a Mikulással, aki idén is megörvendeztette a kicsiket és nagyokat. A nagyszakállú látogatását színes műsor kísérte, melynek műsorvezetői Börczy Tímea és Pintérné Zámbó Zsanett voltak, ők mindenben készségesen segítettek a Mikulásnak. Elsőként a Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola növendékei léptek színpadra, akik zenés-énekes műsort adtak Csejtei Flóra vezényletével. Ezután a Crazy Legs Dance School káprázatos, táncos bemutatója következett, a csapatot Szabó Balázs készítette fel. Ekkor már nem kellett sokat várni, hamarosan begördült lovaskocsijával a Mikulás a Posta térre, a Rosszcsont manók, Kópé krampusz és Rudolf kíséretében. Idén is Kiss Csaba és Bíró Ferenc szállította a nagyszakállút a szépen feldíszített fogaton. Puttonya roskadozott a sok szép ajándéktól, szaloncukortól, csokoládétól, amit segítőivel együtt osztott szét a gyerekek között. 

Idén is mosolyt csalt a gyermekarcokra a Sárvári Mikulás

Természetesen volt lehetőség fotózkodásra és a lovaskocsira is fel lehetett ülni. A rendezvény alatt a Vadkert Major jóvoltából a gyerekek lovagolhattak, a Barbi és Dani nevű pónikon. A város adventi koszorúján a második gyertyát – mely a reményt szimbolizálja – a Sárvári Mikulás együtt gyújtotta meg az est sztárfellépőjével, az Alma Együttessel. A zenekar ezután fergeteges koncertet adott, sok sok meglepetéssel, jól ismert slágerekkel szórakoztatta a nagy számú közönséget. 

Az Alma Együttes már visszatérő vendég Sárváron
Az Alma Együttes már visszatérő vendég Sárváron

18:30-tól DJ Brecska Mikulás Partyja zárta a sárvári advent második hétvégéjén a Posta téri rendezvénysort. Hazatérve biztosan minden kisgyerek mosolyogva bújt ágyba.

Gyertyagyújtás a Kertvárosban

A Kanona Band adott ünnepi műsort a Kertvárosban
A Kanona Band adott ünnepi műsort a Kertvárosban

Advent második hétvégéjén a Tubize tér is újra megtelt érdeklődőkkel. A második adventi gyertya a reményt szimbolizálja. A kertvárosiakat Takács Zoltán Bálint a Nádasdy Kulturális Központ igazgatója köszöntötte, aki az elmondta, miért is lett ennek a térnek, Tubize tér a neve. Sárvár Város Önkormányzata nevében Klimits István képviselő köszöntötte a megjelenteket. Saját gyermekkori élményeit elevenítette fel az adventi és karácsonyi időszakra vonatkozóan. A sárvári egyházak nevében Pethő-Udvardi Andrea lelkész asszony mondta el ünnepi gondolatait. Az advent szó az úr eljövetelét jelenti. Az Úr, nem csak a karácsonyi ünnepkörben szeretne az életünk része lenni, hanem a mindennapokban is.

Ezt követően a Kanona Band adott műsort a Tubize téren. A repertoárban a múlt heti karácsonyi koncertjük dallamai is felcsendültek. Az adventi koszorú második lángját Pethő-Udvardi Andrea lelkész asszony, Klimits István képviselő és Csikós György, a Kanona Band művészeti vezetője közösen lobbantotta fel.

Az adventi koszorú második gyertyájának fellobbanása után a Sárvár és Vidéke Méhész Egyesület a Sárvári Nagycsaládosok Egyesülete tagcsaládjai számára adta át méz ajándékát, melyet Sándor Katalin vett át nagy örömmel.

A műsort követően a Sárvár és Vidéke Méhész Egyesület látta vendégül a Tubize térre kilátogatókat forró italokkal és süteménnyel, emellett az egyesület Mikulása szaloncukrot is osztott kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

További híreink

SZABÁLYZAT a jogellenes olvasói hozzászólásokkal szembeni fellépésről

2025.04.01

A Sárvári Média Nonprofit Kft. (székhely: 9600 Sárvár, Móricz Zsigmond utca 4.; törvényes képviselő: dr. Fonyó Roberta, továbbiakban: Média Kft.) – a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló 2010. évi CIV. törvény (Smtv.) 20/A. §-a alapján fennálló jogi kötelezettségének eleget téve – az alábbi szabályzatot alkotja és alkalmazza.

Tovább...

Idén is TeSzedd! Sárváron április 9-én várják az önkénteseket

2025.03.31

A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalma, amely az idei évben 13. alkalommal kerül megrendezésre az Energiaügyi Minisztérium támogatásával. A Sárvári Városszépítő Egyesület is csatlakozott ehhez a hulladékszedési akcióhoz.

Tovább...

Pályázat civil szervezetek önkormányzati támogatására!

2025.03.31

A sárvári képviselő-testület Humán Erőforrás Bizottsága pályázatot hirdet önkormányzati támogatásban nem részesülő civil szervezetnek minősülő sárvári szervezetek - egyesületek, alapítványok -, valamint civil szervezetnek nem minősülő egyéb sárvári szervezetek, így szövetségek, körök, klubok, amatőr művészeti csoportok önkormányzati támogatásának elnyerésére.

Tovább...

Ülésezett a sárvári képviselő-testület

2025.03.31

A sárvári képviselő-testület március 27-én tartotta soron következő ülését a Városháza nagytermében.

Tovább...

Trafiboxot telepít az önkormányzat Rábasömjénbe

2025.03.31

A közlekedésbiztonság javítása érdekében trafiboxot telepít az önkormányzat a rábasömjéni városrészbe, a helyszíni egyeztetések már le is zajlottak az önkormányzat, a hatóságok és a lakosság közreműködésével.

Tovább...

Városerdő segíti a klímavédelmet

2025.03.27

Indulhat a „városerdő” kialakítása a Horgász-tó és a Csónakázó-tó közötti területen lévő parkerdőben, miután a képviselő-testület meghozta az ezzel kapcsolatos döntést. A részletekről Dr. Borovics Attila, az ERTI főigazgatója és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester adott tájékoztatást.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!