Hírek
Ismét áll a májusfaliget a várparkban
2024.05.07
Igazi látványosság, szemet gyönyörködtető májusfaliget alakult ki a Nádasdy-vár parkjában május elsején. A hagyományt folytatva idén 14. alkalommal gyűltek össze Kondora István polgármester meghívására a város civil szervezetei, hogy mindenki feldíszítse, majd közös erővel felállítsa a saját fáját, közösségére jellemző díszekkel, feliratokkal, táblákkal, szalagokkal.
A város első embere kiemelte, legfontosabb a biztonság, a program kezdetén kérte a csapatokat, hogy egymásra figyelve, a szabályokat betartva dolgozzanak, így fennakadás és baleset nélkül sikerült az idei évben 21 fát a magasba emelni. Kezdetben csupán egy fa díszelgett a várparkban, majd évről évre mindig több. Hivatalos rekordot 2014-ben állították fel 25 fával és több mint 500 emberrel. Sárvár modernkori várossá avatásának 50. évfordulóján 50 fa került a földbe, mellyel – ugyan, nem hivatalosan – megdöntötte korábbi rekordját Sárvár.
Az elmúlt években már bevált szokás szerint, néhány egyesület összefogott és közösen állítottak fát, hogy mindenki részese lehessen az akciónak. A programot ez alkalommal is Kondora István polgármester és Takács Zoltán Bálint, a Nádasdy Kulturális Központ intézményvezetője moderálta.
Közben volt alkalmuk minden csoporttal néhány szót is váltani, röviden beszélgetni, tervekről és az elmúlt időszak jelentősebb eseményeiről az adott egyesület életében. Jubilált idén a Pedagógus Női Kar és a Stop & Go tánccsoport is, legfiatalabbként a Regösének Alapítvány mutatkozott be, a legmagasabb fája pedig idén is az íjászoknak volt.
A napsütéses, hangulatos délelőttön több száz érdeklődő látogatott ki a Várparkba, ahol a sárvári önkormányzat sörrel, borral, üdítővel, pogácsával, virslivel vendégelte meg a résztvevőket. A vendéglátásban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatal munkatársai dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyző vezetésével működtek közre.
Miután minden fa a helyére került, egy közös fotó erejéig összeálltak a csapatok. A májusfaliget egy hónapon át ékesíti a Nádasdy-vár parkját, ezután szociális tűzifa lesz a fákból, és sárvári rászoruló családok részére osztja ki az önkormányzat a fűtési szezon kezdetekor.
További híreink
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2025.05.22
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester május 29-én, csütörtökön 14:00 – 15:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...Fogadóórát tart Gácsi Tibor önkormányzati képviselő
2025.05.22
Gácsi Tibor önkormányzati képviselő május 26-án 16:30-17:30-ig fogadóórát tart az önkormányzati hivatal 218-as irodájában.
Tovább...Szenzációs kiállítás - Munkácsy két gyermekportréját mutatták be a Nádasdy múzeumban
2025.05.19
"Két ismeretlen ismerős - Munkácsy Mihály két gyermekportréja" címmel nyílt kiállítás a múzeumok világnapján a Nádasdy Ferenc Múzeumban, amelynek dísztermét megtöltötték az érdeklődők vasárnap délelőtt. Kövi Alfonz és Kövi Etelka portréját 1866-ban festette meg Munkácsy Mihály. A képeket Rampacher Anikó hagyományozta végrendeletében a sárvári múzeumra, ahova 2023-ban kerültek az alkotások.
Tovább...Újításokkal készül a Sárvárfürdő a nyári szezonra
2025.05.19
Befejezéséhez közeledik a strandmedence felújítása a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőben. A komplexumban már nagy erőkkel készülnek a nyári szezonra, bővültek a lehetőségek a kültéri csapatsportra is. Tengó- és padelpálya várja a vendégeket a strandon.
Tovább...Nyugdíjazása alkalmából köszöntötték dr. Niklai Erzsébetet
2025.05.19
Dr. Niklai Erzsébet 2025. április 22-ig töltötte be a Sárvári Szent László Kórház főigazgatói posztját. A jövőben a kórház Rehabilitációs Osztályának osztályvezető főorvosaként folytatja munkáját, míg az intézmény irányítását dr. Drácz Lajos orvosigazgató látja el megbízott főigazgatóként.
Tovább...Aszfaltburkolatot kapott az Almáskerti utca
2025.05.19
Több helyszínen zajlik a tavaszi út-, járda- és csapadékcsatorna felújítási program városunkban. Az Almáskerti utca útburkolatának és az Esze Tamás utca páratlan oldali járdájának aszfaltozása már el is készült.
Tovább...