Hírek
A Vas megyei mentőket ünnepelték
2021.09.16
2021-ben Sárvár volt a házigazdája a Vas Megyei Mentők Napjának. Az idén a Sárvári Mentőállomás 50 éves jubileuma, a 70 éves sárvári szervezett életmentés és a 30 éves Vas Megyei Mentésügyi Alapítvány alkalmából került megrendezésre a Sárvár melletti Farkas-erdőben lévő Káld-Hidegkúton a Vas Megyei Mentők Napja.
A hidegkúti kápolna előtt tartott ünnepség három jubileumra emlékezett: fél évszázados a mentőállomás és 70 éves az életmentés Sárváron, továbbá 30 éves a Vas Megyei Mentésügyi Alapítvány. A megyében tíz mentőállomáson 250 munkatárs tevékenykedik a nap 24 órájában. A szervezett magyar mentéstörténetben egyedülálló módon csapatzászlót avattak a vasi mentők. Az egész napos esemény e köré szerveződött. A régi mentőautóktól, az ugrálóváron át a vadpörköltből főzött ebédig, számos kísérőprogram gazdagította a mentők napját.
Harangozó Bertalan kormánymegbízott, a Vas Megyei Védelmi Bizottság elnöke köszönetét fejezte ki a mentőknek és az egészségügyi dolgozóknak az embert próbáló elmúlt másfél év erőfeszítéseiért. Mint fogalmazott: a mentők mindennapi tevékenysége példamutató, hűséggel, elkötelezettséggel, eltökéltséggel gyakorolt hivatásukra büszkék lehetünk.
Kondora István, Sárvár polgármestere is a város köszönetét hozta el a mentőknek. Felidézte: nem véletlenül vették be a városvezetők közé Szabó Zoltánt, a Sárvári Mentőállomás vezetőjét.
Dr. Lórántfy Mária, az OMSZ Nyugat-dunántúli Regionális Mentőszervezetének regionális igazgatója kifejtette: a 134 éves magyarországi mentés és a 73 éves Országos Mentőszolgálat örökösei a mai mentők, akik a járvány idején rengeteget dolgoztak, és erőn felüli terheket viseltek. Ezért köszönetet mondott a mentőknek és családjaiknak a támogatásért.
Sárváron hetven éve a Rákóczi utca 25. szám alatt, egy magánház udvarán működött a helyi mentés. Egy kétkerekű ponyvás tolókocsival futottak Sárvár utcáin az önkéntes mentők, ha baleset történt. Ötven évvel később, 1971-ben avatták az önálló mentőállomás épületét. Jelenleg világszínvonalú mentéstechnikai eszközökkel dolgoznak, és 70 millió forintot várnak energetikai felújításra.
– Tíz éve nálunk volt először 36 órán keresztül újraélesztés, ami Guinness - rekord lett – idézte fel a szervezett sárvári életmentés történetét Szabó Zoltán, a sárvári mentőállomás vezetője. Hozzátéve, hogy a hivatásos sárvári mentők munkáját a városban és a környékén nagyon sokan segítik. A mentőállomás épületének felújítása során háromszáz vállalkozás és magánszemély nyújtott segítséget, amiért mindenkit köszönet illet.
Az ünnepségen került sor a Vas Megyei Mentők zászlójának avatására, melyet Császár István püspöki helynök és Böjti Balázs sárvári káplán szentelt fel, amelyre pedig avatási szalagokat kötöttek. Szijártó László képviselő a Vas Megyei Közgyűlés elnöke nevében, Kovács Ferenc, a Vas Megyei Mentésügyi Alapítvány elnöke, dr. Bognár Balázs, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója és Fekete Géza, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság nevében kötött szalagot. Az ünnepségen emléklapokat és ajándékcsomagot is átadtak a támogatóknak és a vasi mentőállomások vezetőinek.
A vasi mentők csapatzászlója a bajtársi tisztelet jelképe: egymásra figyelve, fegyelmezetten dolgozva igyekeznek megadni a gyógyulás, a túlélés esélyét minden esetben, ahova hívják őket.
További híreink
Ülésezett a sárvári képviselő-testület
2025.06.28
Nyári szünet előtti utolsó rendes ülését tartotta június 25-én a sárvári képviselő-testület, ahol többek között napirendre került a Sótonyi úti körforgalom és egy ingyenes lakossági födémszigetelési program is.
Tovább...Kettős jubileumot ünnepelt a Sárvári Koncertfúvószenekar
2025.06.28
Június 20-án a Nádasdy-vár szabadtéri színpadán lépett fel a Sárvári Koncertfúvószenekar JUBILEUMOK című műsorával. Ünnepelték, hogy 20 éve működik a mai felállásban az együttes, illetve Szélesi Attila, a zenekar művészeti vezetője 25 éve áll karmesterként a színpadon. A zenekar az emlékezés mellett – az elmúlt két évtized számos előadott műve közül válogatva – egy tartalmas fúvószenei, művészeti
Tovább...Egy héten át a születést ünnepelték Sárváron
2025.06.28
A hagyományokhoz hűen a Sárvári Járási Hivatal Népegészségügyi Osztálya ismét megrendezte a Születés Ünnepe programsorozatot Sárváron június elején, azzal a kettős céllal, hogy ünnepeljék a születés csodáját, és segítsenek eligazodni az újdonsült szülőknek az első, legfontosabb időszak nehézségeiben.
Tovább...Szinkronúszók és táncosok avatták fel a megújult strandmedencét és a sportpályákat
2025.06.26
A Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő strandmedencéjét, valamint az új padel- és tengópályákat június 18-án adták át a létesítményben. A nyári szezonra elkészült beruházásokat önerőből valósította meg a fürdő.
Tovább...Kétnapos sportágválasztó az arénában
2025.06.26
Az idei tanév végén is megrendezésre került a Sportágválasztó. A Sárvár Aréna munkatársai a kétnapos programmal az óvodásokat és az alsó tagozatos diákokat szólították meg, több mint 700 gyermek sportolt az arénában.
Tovább...Megnyílt a Mérföldkövek című kiállítás a vár aulájában
2025.06.23
Június 15-én délelőtt megnyílt a Mérföldkövek című - Sárvár elmúlt 25 évét bemutató – fotókiállítás a Nádasdy-vár Sárvár aulájában.
Tovább...