Hírek
Birtokba vették a gyerekek a Tavi - játszóteret
2021.05.12
Pöttyös labdával lepték meg az új Csónakázó - tavi játszótéren szaladgáló gyerekeket Ágh Péter országgyűlési képviselő és városunk vezetői. A járványhelyzet miatt átadóünnepséget nem tartottak az új játszótéren, amelyet már hetekkel ezelőtt birtokba is vettek a gyerekek.
Április 24-én délelőtt a tavaszi napsütésben tele volt a Csónakázó-tónál lévő új játszótér. A gyermekeknek meglepetés volt Ágh Péter országgyűlési képviselő, Kondora István polgármester valamint Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterek látogatása, akik nem érkeztek üres kézzel. Sok – sok pöttyöslabdával lepték meg a játszadozó apróságokat.
- Az elmúlt években Sárvár számos közösségi tere tudott megújulni, illetve újak épültek, gondoljunk a Posta térre, a Hild parkra vagy a Sárvár Arénára. A munka most itt a Csónakázó -tónál folytatódik, hiszen ez a város zöld szíve, és óriási lehetőségeket rejt – mondta Ágh Péter országgyűlési képviselő.
Ágh Péter országgyűlési képviselő szólt arról, hogy a Csónakázó - tónál a kézilabdaszövetség támogatásával megújulhatott a szabadtéri kézilabdapálya, készül a tó körüli futókör, és a gyerekek már birtokba is vehették az új játszóteret. – Már én is egyfajta inspirációval rendelkeztem, hiszen a Parlament közelében, a képviselői irodaház mellett található az Olimpiai park, és ott egy hasonló játszótér helyezkedik el. A sárvári játszótér központi eleme egy világjáró hajó, és olyan fantasztikus elemekkel van felszerelve, amely méltó városunkhoz, és az ország bármely pontján megállná helyét. Az ötcsillagos városhoz méltó fejlesztés történt itt a sárvári gyerekek érdekében, és a jövőben is azon fogunk dolgozni, hogy folytatódjon a Csónakázó – tó további fejlesztése – mondta el Ágh Péter.
Játszóvár, kétüléses és háromüléses hinta, mérleghinta, rugós játék, egyensúlyozó tipegő, gumialagút és homokozó is került a játszótérre.
- Minden önkormányzati fejlesztés, amelybe belevágunk, legyen a város bármely pontján, az a sárváriak érdekeit szolgálja az egészen kicsi gyerekektől a felnőttekig, gondoljunk péládul, a bölcsőde, a gondozási központ, az iskolák megújítására, és most erre az új játszótérre – húzta alá Kondora István polgármester.
A Tavi - játszótéren padokat, hulladékgyűjtőket is elhelyeztek, nyilvános mosdó és ivókút is rendelkezésre áll. Mindenkit arra kérnek, hogy a játszótéri házi rendet tartsa be, hogy az új létesítmény sokáig okozhasson örömet a sárvári gyerekeknek.
További híreink
Újabb kerékpárút épülhet Sárváron
2025.09.23
Elkészülhet a Sárvár és Csénye közé tervezett kerékpárút mintegy 200 méteres szakasza az egykori HUKE-teleptől a Flex parkoló végéig. A Versenyképes Járások Program keretében jelentette be az újabb fejlesztést Ágh Péter országgyűlési képviselő Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester társaságában Sárváron.
Tovább...Újjáéledtek a szüreti hagyományok
2025.09.23
Szeptember 13-án a Sárvári Szüret nyitotta meg a város őszi programsorát – idén először a Vadkert Major adott otthont a hagyományőrző és szórakoztató rendezvénynek. Az új helyszín beváltotta a hozzá fűzött reményeket: a felvonulástól a késő esti koncertekig sokan voltak kíváncsiak a programra.
Tovább...Megrendezték az Óvodák Ligáját a Sárvár Arénában
2025.09.23
A Szent Piroska Katolikus Óvoda és a Sárvári Vármelléki Óvoda nagycsoportosai szeptember 17-én a kézilabdával és a labdarúgással ismerkedhettek meg a Sárvár Arénában. Az Óvodák Ligáján a Sárvári Kinizsi SE Kézilabda Szakosztályának tagjai és a Sárvár FC edzői játékos, labdás feladatokkal várták az óvodásokat.
Tovább...Sárváron temették el Prof. Dr. Kásler Miklóst
2025.09.23
Az életének 76. évében, szeptember 5-én, elhunyt Prof. Dr. Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, az Emberi Erőforrások Minisztériumának volt vezetőjét katolikus szertartás szerint helyezték végső nyugalomra a sárvári Sári temetőben szeptember 19-én.
Tovább...Fogadóórát tart Klimits István önkormányzati képviselő
2025.09.19
Klimits István önkormányzati képviselő fogadóórát tart szeptember 22-én, hétfőn 16:30 és 17:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...Szeptemberben lesz az éves eboltás
2025.09.16
Szeptember 20-án lesz az éves eboltás Sárváron. Dr. Szerémi Zoltán állatorvos tájékoztatása szerint az eboltást a korábbi évekhez hasonlóan a város négy pontján tartják meg.
Tovább...