Hírek
Arany- és gyémántdiplomás pedagógusokat köszöntöttek
2021.10.08
Arany- és gyémántdiplomás sárvári pedagógusokat köszöntött a Városházán Kondora István polgármester Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterekkel és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyzővel.
A járványhelyzet miatt eddig nem kerülhetett sor a korábban odaítélt díszoklevelek átadására, melyeket most vehettek át az ötven és hatvan éve diplomázott tanárok.
Rózsa László, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola nyugdíjas pedagógusa, 61 évvel ezelőtt szerezte meg oklevelét. Ezért a Széchenyi István Egyetem részére gyémántdiplomát adományozott.
Ötven éve szerzett oklevelet Dominek Imréné, a Szent László Katolikus Általános Iskola, Matócza Lenke, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola, Dr. Szabó Gyuláné, a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola valamint Dr. Szabó Endréné, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola nyugalmazott pedagógusai. Ezért részükre az Eötvös Loránd Tudományegyetem aranyoklevelet adományozott.
A tanári pálya egy olyan életre szóló hivatás, amely a nyugállományba vonulást követően sem ér véget. Néha még lélekben megszólal az órákat jelző iskolai csengőszó – hangzott el az átadást követő közös beszélgetésen
További híreink
Fogadóórát tart Klimits István önkormányzati képviselő
2025.09.19
Klimits István önkormányzati képviselő fogadóórát tart szeptember 22-én, hétfőn 16:30 és 17:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...Szeptemberben lesz az éves eboltás
2025.09.16
Szeptember 20-án lesz az éves eboltás Sárváron. Dr. Szerémi Zoltán állatorvos tájékoztatása szerint az eboltást a korábbi évekhez hasonlóan a város négy pontján tartják meg.
Tovább...Helybe jön a munkáltató - Állásbörze Sárváron
2025.09.16
Szeptember 22-én (hétfő délelőtt), Sárváron a Városháza Nagytermében ismét Állásbörzét szervez a Változó Világért Alapítvány. Újra lehetőség nyílik arra, hogy személyesen találkozhasson a legkülönfélébb területek munkáltatóival.
Tovább...Szakmai Díjat kapott a sárvári kórház ápolási igazgatója
2025.09.12
Szeptember 4-én a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara ünnepélyes keretek között adta át a köztestület által alapított kitüntetéseket egy siófoki tudományos konferencián. 2025-ban Vas vármegyében Gécziné Bődi Henrietta, a Sárvári Szent László Kórház ápolási igazgatója vehette át a rangos szakmai elsimerést.
Tovább...RENDKÍVÜLI TESTÜLETI ÜLÉS
2025.09.12
Rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület szeptember 10-én a Városházán. Módosították Sárvár településrendezési eszközeit és napirendre került egy pályázati csomag, amelynek keretében több sárvári utca felújítására is pályázik az önkormányzat.
Tovább...Épül a hegyközségi kerékpárút
2025.09.12
Készül a támfal a hegyközségi kerékpárút nyomvonala mellett, a munkaterületen tartott bejárást Ágh Péter országgyűlési képviselő, Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester.
Tovább...