Hírek
Választás aktuális hírei - Részvételi adatok I.
2026.04.12
Megkezdődött a 2026. évi országgyűlési választás. A Sárvár székhelyű Vas vármegyei 02. számú országgyűlési egyéni választókerületben – az átjelentkezettek és a külképviseleten szavazókkal együtt – összesen 66.913 választópolgár adhatja le szavazatát.
Reggel 6 órakor megnyitottak a szavazóhelyiségek, rendben elkezdődött Sárváron és a Vas 2-es választókerületben a voksolás.
Sárváron 18 szavazókörben voksolhatnak a választópolgárok az országgyűlési választáson. A szavazatszámláló bizottságok választott és delegált tagokból állnak. A választott tagokat a sárvári képviselő-testület választotta. Az országgyűlési választáson induló pártok delegálhattak tagokat a bizottságokba. A Tisza Pártnak Sárváron minden szavazókörben 2 delegáltja van a szavazatszámláló bizottságokban, így összesen 36 tiszás delegált vesz részt a választás lebonyolításában és számolja majd a leadott voksokat. A Fidesz 19 tagot, szavazókörönként egyet delegált a szavazatszámláló bizottságokba. A Mi Hazánknak pedig három szavazókörben van delegáltja Sárváron. A sárvári körjegyzőséghez tartozó Sitke, Bögöt és Porpác településeken 2-2 tiszás és 1-1 fideszes delegált tevékenykedik a szavazatszámláló bizottságokban.
Reggel 7 órakor megérkeztek az első részvételi adatok:
Országos adat: 3,46 %
Sárvári adat: 3,36 %
A sárvári választópolgárok több mint 17 százaléka adta le szavazatát 9 óráig.
Megérkeztek az országgyűlési képviselő-választás 9 órás részvételi adatai. Sárváron a szavazásra jogosultak 17,12 százaléka adta le szavazatát. A Sárvár székhelyű Vas 02-es választókerületben 16,44 százalékos volt a részvétel, ami közel 6 százalékkal meghaladja a legutóbbi, 2022. évi országgyűlési választás délelőtt 9 órás részvételi arányát. Az országos részvételi arány a Nemzeti Választási Iroda tájékoztatása szerint 16,89 százalék. A választópolgárok 19 óráig járulhatnak az urnákhoz.
Táblázatunkban mutatjuk a 2022-es és a 2026-os adatokat is!
Magas részvételi arány mellett zajlik a szavazás országszerte:
A választás 11 órás részvételi adatai
Országos részvétel: 37,98 %
Sárvári részvétel: 39,34 %
A Vas 2-es OEVK részvétel: 37,57 %
A 3-as számú szavazókörben Biró László, a szavazatszámláló bizottság elnöke megerősítette, hogy magas részvétel mellett zajlik a szavazás. 11 után már 50 százalékos volt a részvétel a Bocskai utcai szavazókörben.
Az elnök elmondta, hogy idén nemzeti színű karkötőt kapnak az első szavazók.
A délelőtt folyamán adta le voksát Kondora István. A város polgármestere feleségével érkezett a Sárvár Arénában lévő 6-os számú szavazókörbe. Kiemelte, hogy a demokrácia ünnepe a mai nap, amikor mindenki elmondhatja a véleményét.
50 százalék felett a részvétel
A 13 órás részvételi adatok szerint helyben és országosan is 50 százalék fölé emelkedett azon választópolgárok aránya, akik már leadták voksukat az országgyűlési képviselő-választáson.
Országosan 54,14 %, azaz 4 075 272 szavazó járult az urnákhoz.
Sárváron a választásra jogosultak 54,46 százaléka, 5925 fő szavazott 13 óráig.
A Vas 02-es választókerületben 34.790 fő, a választópolgárok 52,65 százaléka voksolt.
15 órás részvételi adatok
Már csaknem 7466 választópolgár járult az urnákhoz Sárváron, ez 68,62 százalékos részvételt jelent.
Országos részvétel: 66,01%
Vas02 részvétel: 67,47%
Rekord részvétellel zárulhat a 2026. évi országgyűlési választás.
További választási híreinket itt olvashatja!
További híreink
Sajtóközlemény
2026.04.22
Sárvár Város Önkormányzatának képviselő-testülete meghallgatta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetőjét a sajtóban megjelent hírek tisztázása érdekében. A testület és a felügyelő bizottság tájékoztatását követően belső ellenőrzést rendeltek el az ügy megnyugtató lezárása érdekében.
Tovább...Egy nap az elfogadás jegyében - Autizmus világnapi program Sárváron
2026.04.21
Április 2-án szakmai előadással és kulturális programmal hívták fel a figyelmet az autizmus világnapjára Sárváron, immár harmadik alkalommal. A programok Szilágyi Józsefné dr. Papp Ildikó és a Nádasdy Kulturális Központ közös szervezésében valósultak meg. Az autizmus világnapjának hármas üzenete: megérteni, elfogadni, segíteni.
Tovább...Látványos szakaszba ért a hegyközségi körforgalom építése
2026.04.21
Látványos szakaszba lépett a hegyközségi körforgalom építése, a készülő csomópont már jól kirajzolódik a légifotókon.
Tovább...Újra állásbörze Sárváron
2026.04.21
Sárváron ismét állásbörzét rendeznek: április 29-én a Városháza Nagytermében személyesen találkozhatnak az érdeklődők a munkáltatókkal.
Tovább...Két országgyűlési képviselője lett Sárvárnak
2026.04.19
Április 12-én rendben lezajlott az országgyűlési képviselők választása a Vas 2-es választókerület valamennyi szavazókörében. A választás rekord részvétellel zárult. A Vas vármegyei 2. számú választókerületben Ágh Péter, a Fidesz-KDNP jelöltje egyéni mandátumot nyert, Strompová Viktória, a Tisza Párt képviselőjelöltje listás mandátumot szerzett.
Tovább...Fogadóórát tart Toldi Tamás önkormányzati képviselő
2026.04.14
Toldi Tamás önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 20-án, hétfőn 16:00 és 17:00 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...













