Hírek
Sportszervásárlási támogatást nyert a Nádasdy iskola és a katolikus iskola
2025.02.09
A sárvári iskolák ismét eredményesen szerepeltek a Millió lépés az iskoládért programban. Azon intézményeket, amelyek az őszi fordulóban legalább 7-szer teljesítették az Országos Kékkör távját, és 2000 zöldpontot gyűjtöttek, Sárvár Város Önkormányzata 100-100 ezer forint sportszervásárlási támogatásban részesítette. A támogatást az iskolák intézményvezetői, tanulói vették át.
A Nádasdy Tamás Általános Iskola diákjai Dénesné Méhes Gyöngyvér intézményvezető-helyettessel, a Szent László Katolikus Általános Iskola küldöttsége Ördög Tibor igazgató kíséretében látogatott el a Városházára, ahol Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester köszöntötte a támogatásban részesülő iskolákat.
- Mindig is jól szerepeltek a sárvári iskolák a Millió lépés programban, külön öröm, hogy ez a tavalyi évben is így történt. Ha kicsit kitekintünk, jó látni, hogy a Mozdulj, Sárvár! mozgalom, amelyet már több mint 10 éve elindítottunk, beérte a gyümölcsét. A sportaktivitás jelentős a városban, örülök, hogy a közösségeink ilyen értelemben is erősek – fogalmazott Dr. Máhr Tivadar.
A Millió lépés az iskoládért kampány 2024. őszi fordulójába négy helyi iskola regisztrált. A legeredményesebb a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola volt, 378 résztvevővel 36,3 kékkört tettek meg, ezzel országosan a 28., vármegyénkben a 2. helyen végeztek. A városi rangsorban második lett a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola, 192 résztvevővel 17,43 kékkört teljesítettek. Harmadik helyen végzett a Szent László Katolikus Általános Iskola, itt 163 résztvevő 16,39 kékkört regisztrált. Részt vett a programban a Barabás György Műszaki Szakképző Iskola is, 10 fővel 0,61 kékkört teljesítettek.
A mozgásra ösztönző kampány 2024-ben egy zöld kihívással is kibővült, az iskolaközösségek zöldpontokat gyűjthettek, ha gépkocsi helyett gyalog, kerékpárral, rollerrel vagy tömegközlekedéssel érkeztek az iskolába.
A kihíváshoz ezúttal is csatlakozott támogatóként Sárvár Város Önkormányzata, vállalta, hogy anyagi támogatásban részesíti a legalább 7 Kékkört és legalább 2000 Zöldpontot elért iskolákat.
A Nádasdy iskola 4926 pontot gyűjtött, és a Zöldpontos soroláson is nyert 250 ezer forintot. A katolikus iskola 2460 zöldpontot gyűjtött.
A 100-100 ezer forintos támogatói okleveleket az önkormányzat nevében Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester adta át.
Az alpolgármester valamennyi résztvevő iskolának megköszönte az aktivitást. Gratulált a Gárdonyi iskola közösségének is, amely 1777 zöld pontjával a jutalmazáshoz szükséges minimum feltételt ugyan nem érte el, de ismét szépen teljesített.
További híreink
Jubileumi Ovi-Olimpia a Sárvár Arénában
2026.04.24
Április 17-én tartották a 15. jubileumi Ovi-Olimpiát a Sárvár Arénában. A sportesemény az idei évben a Sárvári Vármelléki Óvoda szervezésében valósult meg. Több száz lelkes gyermek szurkolásától volt hangos a lelátó, a verseny végén magasba emelkedtek az érmek és a kupák.
Tovább...Bajnok lett a Fülöp-Zöldfa!
2026.04.24
A bajnokság vége előtt két fordulóval bebiztosította elsőségét az NB I-es tekebajnokság Nyugati
csoportjában a Fülöp Borozó & Zöldfa Italker TSE.
Ifjú irodalmárok Sárváron
2026.04.24
Idén tavasszal is összegyűltek és bemutatkoztak az ifjú irodalmárok Sárváron. Az Írók Alapítványa, az Írók Szakszervezete, a Sárvári Tinódi Gimnázium és Sárvár Város Önkormányzata 49. alkalommal hirdette meg a Kárpát-medencei Középiskolás Irodalmi Pályázatot, és megszervezte az alkotótábort.
Tovább...Sajtóközlemény
2026.04.22
Sárvár Város Önkormányzatának képviselő-testülete meghallgatta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetőjét a sajtóban megjelent hírek tisztázása érdekében. A testület és a felügyelő bizottság tájékoztatását követően belső ellenőrzést rendeltek el az ügy megnyugtató lezárása érdekében.
Tovább...Egy nap az elfogadás jegyében - Autizmus világnapi program Sárváron
2026.04.21
Április 2-án szakmai előadással és kulturális programmal hívták fel a figyelmet az autizmus világnapjára Sárváron, immár harmadik alkalommal. A programok Szilágyi Józsefné dr. Papp Ildikó és a Nádasdy Kulturális Központ közös szervezésében valósultak meg. Az autizmus világnapjának hármas üzenete: megérteni, elfogadni, segíteni.
Tovább...Látványos szakaszba ért a hegyközségi körforgalom építése
2026.04.21
Látványos szakaszba lépett a hegyközségi körforgalom építése, a készülő csomópont már jól kirajzolódik a légifotókon.
Tovább...






