Hírek
Tizenötödik alkalommal látogatott el a Mikulás a sárvári gyerekekhez
2021.12.06
Rosszcsont manók, Rudolf és Kópé krampusz társaságában érkezett meg a Mikulás a Posta térre. A nagyszakállú immáron 15. alkalommal látogatott el a sárvári gyermekekhez. A zsákjában most is sok-sok ajándék és meglepetés lapult. Az adventi készülődésbe is besegített, meggyújtotta a város adventi koszorúján a remény gyertyáját.
Egy év elteltével ismét elindult Föld körüli útjára a Mikulás. A naptárjából ezúttal sem maradt ki Sárvár, tudván, hogy mennyi jó gyermek lakik itt, már december 4-én ellátogatott hozzánk segítőivel.
A meglepetések már azelőtt elkezdődtek, hogy a csilingelő hintó befutott volna a Posta térre. Az izgatottan várakozó gyermekeknek kedves programokkal készültek a város iskolái és művészeti csoportjai. Először a Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola diákjai léptek fel a színpadon Paukovicsné Hegyi Gabriella vezényletével, majd a Crazy Legs táncosai adtak rövid műsort.
Amikor Rudolf, a Rosszcsont manók és Kópé krampusz is feltűnt a színpadon, sejteni lehetett, hogy már a Mikulás is közel jár. Herbáth Szofia, Horváth Regina, Auer-Süle Johanna, Varga Rozi, Bozzai Zétény és Kutasy Gordon, a Gárdonyi iskola 5. osztályos tanulóinak előadása után előkerült a Nagyszakállú feneketlen puttonya is, és kezdetét vette az ajándékosztás. Mindenkinek jutott csokoládé, szaloncukor. A Mikulás nemcsak ajándékokkal készült, a reményt is elhozta nekünk, meggyújtotta a második adventi gyertyát a város koszorúján.
A Nagyszakállú segítői, Börczy Tímea és Mórocz Andrea felidézték, 2006. december 6-án a Kossuth téren látogatta meg először szervezett formában a Mikulás a sárvári gyermekeket. Mint elmondták, az eltelt 15 év alatt rengeteg élményben volt részük, és remélik, hogy ez a folytatásban is így lesz.
Az idei program egy visszatérő, kedves, mókás csapat, az Alma együttes koncertjével zárult.
További híreink
Pedagógusnapi kitüntetéseket adtak át a Városházán
2025.06.02
Az idei évben június első vasárnapjára esett a pedagógusnap, ebből az alkalomból Sárvár Város Önkormányzata vendégül látta a város oktatási és nevelési intézményeinek munkatársait. Május 30-án a Városháza nagytermében köszöntötték a pedagógusokat, nevelőket, a támogatói munkakörökben dolgozókat.
Tovább...Tavaszi munkák a városban: virágosítás, csapadékcsatorna-tisztítás, útfelújítás
2025.06.02
Folytatódtak a tavaszi munkálatok Sárváron. Megkezdődött az egynyári virágok beültetése a város közterein, kitisztították a csapadékcsatornát a Szatmár utcában, az önkormányzat útfelújítási programja keretében megvalósult az aszfaltozás a Székely utcában.
Tovább...A Kertvárosban kezdődtek a Várostörténeti Séták
2025.06.02
Kertvárosi sétát szervezett a Nádasdy Kulturális Központ a SÁRVÁR 2025 – A jelenné vált jövő program részeként Takács Zoltán Bálint történész vezetésével. A sétán szép számmal jelentek meg nemcsak a kertvárosi lakosok, hanem a város más részéről érkezők is.
Tovább...A várban és a Kertvárosban is programok várták a gyerekeket
2025.06.01
Fantasztikus hangulatban telt a gyereknap Sárváron, több száz gyerkőc tölthette vidáman és önfeledten május utolsó vasárnapját. Két helyszínen – a Nádasdy-várban és a Kertvárosban – várták élménydús programok a sárvári családokat.
Tovább...Ülésezett a testület
2025.05.26
A közbiztonság, az önkormányzati cégek mérlegbeszámolói és a költségvetés is napirendre került a sárvári képviselő-testület májusi ülésén.
Tovább...Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester
2025.05.22
Fogadóórát tart Dr. Máhr Tivadar alpolgármester május 29-én, csütörtökön 14:00 – 15:30 óráig. Dr. Máhr Tivadart megkereshetik ezen időtartamban a Sárvári Közös Önkormányzati Hivatalban lévő irodájában és telefonon, a 06 95 323 555-ös telefonszámon.
Tovább...