Hírek
Birtokba vették a futók az új futópályát
2021.06.02
A Csónakázó – tó körüli futókör elkészült, már május 29-én tesztelhették is a futók. Dr. Máhr Tivadar alpolgármester Haraszti Zsolt és Nyizsnyánszky István futótársakkal próbálta ki az 1022 méteres új futópályát múlt szombaton reggel.
- Fantasztikus érzés ezen a gumiborítású pályán futni ebben a gyönyörű természeti környezetben. Köszönet érte Ágh Péter országgyűlési képviselőnknek, hogy az Országos Futópálya – építési Program keretében elkészülhetett ez a futókör. Nagy öröm számomra, hogy épül – szépül a Csónakázó – tó körüli szabadidőpark. Kész az új kerékpárút, a játszótér és a kézilabdapálya is. De nem állunk meg, annak köszönhetően, hogy kiemelt turisztikai övezet lettünk, folytatódnak a fejlesztések a tónál – szólt Dr. Máhr Tivadar alpolgármester.
Haraszti Zsolt testnevelőtanár, a Sárvári Kinizsi Sportegyesület elnöke aktív futó és a helyi futóközösség egyik szervezője. – Nagyon kellemes a környezet, és nagyon jó a pálya talaja, akinek voltak achilles - problémái, az értékelni fogja, hogy végre nem kemény felületen kell futni. Végig van világítás, így este és ősszel, télen munka után is használható a pálya – mondta Haraszti Zsolt.
A futók mindenkit arra bíztatnak, hogy kezdjen el mozogni, futni, akár csak egy kellemes sétával is érdemes elindítani az aktív életet.
További híreink
Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda a városi bál adományából
2025.04.29
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...Fogadóórát tart Vinter István és Varga Jenő
2025.04.28
Április 29-én, kedden képviselői fogadóórát tart Vinter István, a 6. számú választókörzet önkormányzati képviselője és Varga Jenő, a 8. számú választókerület önkormányzati képviselője.
Tovább...Szentgyörgyi László lett az Őrségi Református Egyházmegye új esperese
2025.04.23
Történelmi pillanatok részesei lehettek mindazok, akik részt vettek Szentgyörgyi László, a Sárvári Református Egyházközség lelkészének esperesi beiktatásán április 12-én a sárvári református templomban. Harminc évvel ezelőtt még temploma sem volt a sárvári reformátusoknak, most pedig az Őrségi Református Egyházmegye esperesi beiktatásának adhattak otthont.
Tovább...Több százan vettek részt a hulladékgyűjtési akcióban Sárváron
2025.04.23
A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióhoz a Sárvári Városszépítő Egyesület is csatlakozott. A fenntartható jövő iránti elkötelezettségükről tanúbizonyságot téve a jó ügy mellé állt a sárvári önkormányzat, a város iskolái, óvodái, a helyi civilek és a Flex munkatársai is. Az önkénteseket április 9-én két találkozási ponton várták, délelőtt a Posta téren, délután a Flex Ungvár utcai
Tovább...Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda
2025.04.23
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...Fogadóórát tart Strompová Viktória önkormányzati képviselő
2025.04.23
Strompová Viktória önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 28-án, hétfőn 16:30 és 17:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...