Hírek
Indul a Sárvári Fotószafari
Szelfizz és nyerj!
2021.01.20
A Nádasdy Kulturális Központ együttműködve több magyarországi egyetemmel izgalmas játékra hívja a sárváriakat január utolsó hetében. Öt napon át a város különféle helyszíneit érdemes felkeresni és ott egy szelfit készíteni. A keresés és a játék öröme mellett nyeremények is várják a résztvevőket.
A fotószafari január 25-én, hétfőn indul és január 29-ig, péntekig tart. A Nádasdy Kulturális Központ minden nap feltölt egy-egy fotót a népszerű Sárvár Anno - oldalára és az intézmény Facebook - és Instagram - oldalaira. A résztvevőknek, akik lehetnek három fős iskolai csoportok vagy egyéni nevezők, a felvételen található helyszínen szelfit kell készíteniük és feltölteniük a sarvaranno.hu weboldalra a képpel együtt nyilvánosságra hozott kóddal együtt. Felhívjuk a játokosok figyelmét, hogy a feltöltéshez e-mail címmel regisztrálni kell és a regisztrációt vissza kell igazolni.
Ha több helyszínhez töltenek fel a játékosok szelfit, nagyobb eséllyel juthatnak a nyeremények egyikéhez. Nemcsak az élményért, a játék öröméért érdemes ugyanis játszani, hanem nyereményekért is. Három egyéni és három iskolai csoport számára sorsolnak, illetve különdíjat kap a legtöbb felvételt beküldő játékos. Egy helyszínről természetesen egy szelfit várnak a szervezők.
A nyeremények a szabadidő eltöltését szolgálják. A Nádasdy Kulturális Központ egész éves bérletet ajánlott fel az általa rendezett éves programokra. Többek közt Deák Bill Gyula, a Bikini és Rudán Joe koncertjére lehet a bérlettel belépni. A 20. Vármeetingre szintén lehet jegyet nyerni, ami szintén komoly értéket képvisel. Nyereményt ajánlott fel ezen felül a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő, a Spirit Hotel, a Park Inn Hotel és természetesen Sárvár Város Önkormányzata, mely a kezdeményezés fő támogatója.
A sorsolásra február 1-jén, hétfőn kerül sor a vírushelyzetre tekintettel egy online YouTube - esemény keretében, melyet a programban résztvevő intézmények szerveznek. A játék hátterében ugyanis egy új, a közösségépítést központba helyező projekt áll. A budapesti Eötvös Lorán Tudományegyetem vezetésével jött létre az a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB), melyhez csatlakozott a veszprémi Pannon Egyetem és az EKF is.
A Nemzetközi Fotóművészeti Szövetség fotóművész diplomájával rendelkező sárvári fotóművész, Pajor András AFIAP javaslata alapján elkészült fotók a város legismertebb képeinek az újra felfedezését mutatják be. A művész által választott fotók fekete-fehérben kínálják fel a város sokféle látnivalóinak a megtalálását. A város fotósa az eredeti fotós formanyelv által felkínált, eredeti monokróm képek elkészítésének a feladatban részt vevők számára a helyszínen készült képek színessé tételét kínálja fel, gyermeki győzelemmé téve a fotók elkészítését.
Miközben keressük az egyes helyszíneket, a legjobb szelfipozíciót, nemcsak ismert és kevésbé ismert városi emlékekre hívjuk fel a figyelmet, hanem újra mozgásba hozzuk azokat a tereket, melyek észrevétlenül mindennapi életünk szerves részét képezik.
További híreink
Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda a városi bál adományából
2025.04.29
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...Fogadóórát tart Vinter István és Varga Jenő
2025.04.28
Április 29-én, kedden képviselői fogadóórát tart Vinter István, a 6. számú választókörzet önkormányzati képviselője és Varga Jenő, a 8. számú választókerület önkormányzati képviselője.
Tovább...Szentgyörgyi László lett az Őrségi Református Egyházmegye új esperese
2025.04.23
Történelmi pillanatok részesei lehettek mindazok, akik részt vettek Szentgyörgyi László, a Sárvári Református Egyházközség lelkészének esperesi beiktatásán április 12-én a sárvári református templomban. Harminc évvel ezelőtt még temploma sem volt a sárvári reformátusoknak, most pedig az Őrségi Református Egyházmegye esperesi beiktatásának adhattak otthont.
Tovább...Több százan vettek részt a hulladékgyűjtési akcióban Sárváron
2025.04.23
A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióhoz a Sárvári Városszépítő Egyesület is csatlakozott. A fenntartható jövő iránti elkötelezettségükről tanúbizonyságot téve a jó ügy mellé állt a sárvári önkormányzat, a város iskolái, óvodái, a helyi civilek és a Flex munkatársai is. Az önkénteseket április 9-én két találkozási ponton várták, délelőtt a Posta téren, délután a Flex Ungvár utcai
Tovább...Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda
2025.04.23
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...Fogadóórát tart Strompová Viktória önkormányzati képviselő
2025.04.23
Strompová Viktória önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 28-án, hétfőn 16:30 és 17:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...