2021.05.18
Jól halad az Almáskerti utca szennyvízelvezető hálózatának kiépítése a hegyközségi városrész lakott területeinek lépésről-lépésre megvalósuló szennyvízcsatornázási programja keretében. Kondora István polgármester Varga Jenő önkormányzati képviselővel együtt tartott bejárást a helyszínen.
A kivitelezést a Szabadics Építőipari Zrt. végzi, a beruházás költsége 63 millió forint, amelyet önerőből biztosít a sárvári önkormányzat. 548 folyóméter hosszban gravitációs szennyvíz - gerincvezetéket fektetnek le, melyhez 11 darab beton tisztítóaknát és 46 darab lakossági bekötővezetéket építenek ki.
Az Almáskerti utcában tartott bejárás során Kondora István polgármester elmondta, hogy önkormányzati forrásból valósulhat meg a szennyvízcsatorna kiépítése.
- Remélem, a lakók sikerrel járnak a gáz bevezetését illetően is, és azután - egy kerékpárút létesítésére beadott pályázatunk révén - az utca aszfaltburkolata is elkészülhet. Köszönöm a lakók eddigi türelmét – mondta a polgármester.
Kondora István és Varga Jenő önkormányzati képviselő szerint is a Hegyközségben élők jogos igénye az utak felújítása. Ehhez azonban több feltételnek is teljesülnie kell, nevezetesen be kell kerülnie az út alá a víz-, a szennyvíz- és a gázvezetékeknek, és csak ezt követően jöhet az aszfaltozás.
- Nagyon örülök, hogy végre elindult a csatorna építése, nagyon régóta ígértem ezt már az almáskertieknek. A hegyben már 6-7 utcában elkészült a szennyvízcsatorna, remélem, lesz folytatása akár a Tölgyfa utcában, akár a hegy nyugati oldalán – szólt Varga Jenő, aki hozzátette, a Hegyközség az egyik szívem csücske. - Nagyon örülök, hogy rengeteg fiatal választja lakhelyéül ezt a településrészt, ezért igyekszem is mindent megtenni, hogy az itt élőknek sokkal komfortosabb legyen az életük.
Varga Jenő képviselő egy kérést is megfogalmazott az itt élők irányába. - Arra kérjük az utca telektulajdonosait, hogy a kerítésükön belül - akár egy karó leütésével - minél előbb jelöljék meg, hogy hova szeretnék a csatorna befogadónyílását kialakítatni – mondta a képviselő.
2023.03.28
Wimmer Roland városi plébános Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült március 15-e alkalmából, aki harminc éve szolgálja a sárváriakat. A rangos állami kitüntetést Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettestől vehette át Budapesten, a Karmelita kolostor rendezvénytermében.
Tovább...2023.03.28
Kettős jubileumra készül a Sitkei Rockfesztivált szervező Kápolnáért Kulturális és Sportegyesület. A vasi szervezet idén ünnepeli megalakulásának 35. évfordulóját, és immáron a 35. jótékonysági rockfesztivált rendezi meg a Kálvária-kápolnánál. A jubileumi programot sajtótájékoztató keretében ismertette az új elnökség.
Tovább...2023.03.28
Folytatódott a lakossági fórumok sora, legutóbb a Sári városrész lakóit várták találkozóra az önkormányzat vezetői és a városrész önkormányzati képviselője a volt Sári iskolába.
Tovább...2023.03.28
A Szatmár utcai óvodában tart csütörtökön 16 – 17 óráig fogadóórát dr. Máhr Tivadar, Sárvár alpolgármestere és Varga Jenő, a 8. számú választókerület önkormányzati képviselője.
Tovább...2023.03.19
Az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc 175. évfordulója alkalmából Vas Vármegye Önkormányzata kitüntetési ünnepséget tartott a ZeneHázában. A házigazda nevében Kondora István, Sárvár polgármestere köszöntötte a megjelenteket, majd Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke mondott ünnepi beszédet.
Tovább...2023.03.19
Március 15-én a hagyományoknak megfelelően a Nádasdy Ferenc Múzeum kézműves foglalkozásokkal, fegyverbemutatókkal és tematikus tárlatvezetéssel várta látogatóit. A Nádasdy-vár folyosója népzenétől volt hangos.
Tovább...Jelezze nekünk, ha megoldásra váró üggyel találkozott Sárváron!
Bejelentés...