2022.02.28
Készétel konzervekre, bébiételekre, levesporokra, takarókra, hálózsákokra van szükség, és befogócsaládokat keresnek. A Katolikus Karitász és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat fogadja be a hazánkba érkező kárpátaljai menekülteket.
A Sárvári Karitász bonyolítja városunkban a gyűjtést, a gyűjtőpontok a TDM irodában és a Nádasdy-vár Sárvárban vannak. A Sárvári TDM irodában és a Nádasdy-várban gyűjtik az adományokat!
Sárvár Város Polgárőr Egyesülete is felajánlotta segítségét. A környező falvak gyűjtőhelyeiről az adományokat beszállítják a sárvári gyűjtőpontok egyikébe.
2022.05.20
Május elsején adta át hivatalos keretek között Szűcs Pál nyugalmazott rendőr alezredes Sárvár városa számára a Nádasdy-vár gyufaszálakból készült makettjét a Nádasdy Ferenc Múzeum dísztermében.
Tovább...2022.05.20
Kondor János festőművész-galériavezető nyugdíjba vonulása alkalmából a Galeria Arcisban nyílt kiállításán szülővárosának Sárvárnak az érdemérmét is megkapta. A Megörökített idő című tárlat megnyitására szinte megtelt a kiállítóterem. A falakon látható alkotások többsége a világjárvány alatti bezártság idején készült.
Tovább...2022.05.18
A tárlókban sípok, zászlók, mezek, díjak, labdák, régi fotók és szabálykönyvek. Kivételes tárlat, labdarúgó játékvezetők relikviáiból nyílt kiállítás a sárvári könyvtárban.
Tovább...2022.05.17
A sárvári TDM folyamatosan készül a turisztikai szezonra. A szervezet új online kampányokat indít, bővíti nyomdai kiadványait, és egy új piac felé is nyit. A kerékpárbérlésben is új lehetőségek nyílnak, több helyszínen és több eszköz közül választhatnak az érdeklődők.
Tovább...2022.05.10
Tájékoztatjuk a Tisztelt sárvári ebtulajdonosokat és az ebtartókat, hogy az Önkormányzat az idei évben ebösszeírást végez. Az ebösszeírás kizárólag az ebrendészeti feladatok elvégzését, továbbá a veszettség elleni járványvédelmet szolgálja, mely mindannyiunk közös érdeke.
Tovább...2022.05.01
Beköszöntött a május, újra májusfaligetté változott a Nádasdy-vár parkja. Idén 18 fa került felállításra, melyek egy hónapig díszítik a város központját. A májusfaállítás összehozta a helyi közösségeket: egyházi és civil szervezetek, művészeti csoportok, hivatali dolgozók együtt ünnepeltek.
Tovább...Jelezze nekünk, ha megoldásra váró üggyel találkozott Sárváron!
Bejelentés...