Hírek
Duplázott a Sárvár FC
2021.06.16
A Sárvár FC felnőtt labdarúgócsapata a megyei első osztályú labdarúgó bajnokság megnyerését követően június elején a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupát is elhódította.
A Király Sportcentrumban rendezett villanyfényes megyei döntőben a Sárvár FC, Szabó Roland, Tóth Márkó és Horváth Kevin 1-1- góljával, valamint Papp Márton mesterhármasával, 6-1 arányban múlta felül a Vas Megyei II. osztály Északi csoportjának bajnokát, a Zanati KSE-Haladás VSE csapatát. A kupát a névadótól, a Haladás egykori kiválóságától, a tizenegyszeres válogatott Halmosi Zoltántól vehette át a sárvári csapat.
- Egy nagyon dinamikus és jó focit játszó Haladás volt az ellenfelünk, akik végig erős letámadást játszottak, ezzel próbálták blokkolni a labdakihozatalunkat. Mi viszont szervezetten játszva sokszor tudtunk emberelőnyős helyzetet kialakítani a kapujuk előtt, és ami fontos, a mai meccsen nagyon jó volt a helyzetkihasználásunk is - értékelte a látottakat Haraszti Zsolt edző.
A kupamérkőzés előtt, szintén a Király Sportcentrumban került sor a Vas megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság aranyérmeinek átadására. Az érmeket és a kupát prof. dr. Gadányi Károly, az MLSZ Vas Megyei Igazgatóságának társadalmi elnöke, Dobány Lajos, az MLSZ megyei igazgatója, valamint Gaál László a Versenybizottság elnöke adták át. A Sárvár FC kispadján Kovács Balázs kezdte a 2020-21-es bajnoki szezont, aki 12 mérkőzésen keresztül irányította a csapatot. Ezt követően Haraszti Zsolt lett az edző, aki a hátralevő 20 összecsapáson dirigálta az SFC-t.
A sárvári zöld-fehérek végül 24 győzelemmel, 2 döntetlennel és 6 vereséggel, imponáló, plusz 74-es gólkülönbséggel a második helyezett Király SE-t 9 ponttal megelőzve lettek bajnokok.
- Úgy vélem, mindkettőnk nevében mondhatom, hogy egy szorgalmas, tisztességes, jól küzdő gárdát irányíthattunk a bajnokság során. A pozitív hozzáállásuknak köszönhetően nem csak erőnlétben, hanem játékban is fölé tudtunk nőni a megyei első osztály mezőnyének. Hullámvölgy természetesen adódott szezon közben, de szerencsére, hála a játékosok jó hozzáállásnak, sikerült kimásznunk ebből - mondta Haraszti edző.
Természetesen a jövőről is megkérdeztük a Sárvár FC edzőjét, hiszen a megyei bajnoki cím megnyerésével a csapat jogot szerzett az NB III-as osztályozón való részvételre.
- A bajnokság megnyerését követően rögtön elkezdődtek az egyeztetések a csapat és a klub vezetői között. A vezetőség nem zárkózott el a magasabb osztályba lépés elől, ám ott is csak a korábbiakkal azonos feltételeket tudta volna biztosítani. A mi játékosaink amatőrök, tehát munka mellett fociznak, járnak edzésre, míg az NBIII-ban – ezt a korábbi évekből mi is jól tudhatjuk - a játékosok nagy része profiként szerepel, tehát nem dolgozik. Így aztán minden körülményt tárgyilagosan végig gondolva, mivel nem szerettünk volna „pofozógépek” lenni, úgy véltük, hogy nem szabad vállalni a magasabb osztályú szereplést. A célunk most az, hogy a jövő évi megyei első osztályú bajnokságra együtt tudjuk tartani a jelenlegi társaságot, és azt kell, hogy mondjam, hogy a jelenlegi állás szerint ez sem lesz egyszerű! - zárta a beszélgetést Haraszti Zsolt edző.
További híreink
Folytatódott a hegyközségi körforgalom építése
2026.03.09
Folytatódott a hegyközségi körforgalom építése, a kivitelező február 25-én visszatért a munkaterületre. Ágh Péter országgyűlési képviselő, Böröcz Miklós, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vas Vármegyei Igazgatóságának igazgatója, Kondora István, Sárvár polgármestere és Dr. Máhr Tivadar, Sárvár alpolgármestere tartott bejárást a munkaterületen.
Tovább...Nádasdy50 – Megrendezték az Öregdiákok Nádasdy Kupáját
2026.03.09
A Nádasdy50 jubileumi programsorozat keretében a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola meghirdette az Öregdiákok Nádasdy Kupáját. Január 31-én délelőtt labdarúgó tornát, délután kézilabda tornát rendeztek a tornacsarnokban.
Tovább...Harmincadik alkalommal szervezték meg a Sárvári Református Bált
2026.03.09
A Sárvári Református Egyházközség jubileumi, 30. alkalommal hívta bálba híveit és barátait a Park Inn Hotelbe. Az idei évben is megtelt a hotel különterme bálozókkal.
Tovább...Könyvbemutató - Források és tanulmányok Batthyány Lajos grófról
2026.03.09
Molnár András: Az akasztófa tükröződik a szeméből! Források és tanulmányok Batthyány Lajos grófról című kötetének bemutatójára az első felelős magyar miniszterelnök születésnapján került sor a Nádasdy Ferenc Múzeum dísztermében. A tanulmánygyűjtemény a Nádasdy Kulturális Központ és a Szülőföld Könyvkiadó gondozásában jelent meg.
Tovább...ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁS – Elsőként Ágh Péter adta le az ajánlásokat, majd Strompová Viktória
2026.03.08
A 2026. évi országgyűlési választás kampánya február 21-én hivatalosan is elkezdődött az ajánlások gyűjtésével. Még ezen a napon összegyűjtötte a jelöltséghez szükséges aláírásokat Ágh Péter, a Fidesz-KDNP és Strompová Viktória, a Tisza Párt jelöltje.
Tovább...Évet értékelt Sárvár polgármestere
2026.03.08
Megtartotta hagyományos évértékelőjét Kondora István polgármester február 13-án a ZeneHázában. Az eseményre ezúttal is a helyi cégek, egyházak, önkormányzati intézmények és civil szervezetek vezetőit hívta meg, továbbá a helyi képviselő-testület tagjait és az önkormányzati hivatal munkatársait.
Tovább...







