Cookie Consent by PrivacyPolicies.com

Hírek

Szociális munkásokat ünnepeltek

2024.11.16


November 12-én, a szociális munka napján azok előtt hajtunk fejet, akik az év minden napján szociális szolgálatot teljesítenek, felbecsülhetetlen értékű munkát végeznek az egyének és a közösség számára is. Sokféle feladatban és helyzetben számíthatunk rájuk.

Kondora István, Kovács Péter és Barasics Katalin
Kondora István, Kovács Péter és Barasics Katalin

A Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központban november 11-én szerveztek ünnepséget, Barasics Katalin intézményvezető és Kondora István polgármester köszöntötte a központ dolgozóit.

Barasics Katalin elmondta, hogy az Országgyűlés 2016 decemberében nyilvánította november 12-ét a szociális munka napjává, amely a szakmájuk elismerését jelenti. - A gondozási központban 30-an dolgozunk, idősekkel, családokkal, gyermekekkel foglalkozunk, a bölcsőtől a sírig mindenkinek segítséget nyújtunk – szólt Barasics Katalin.

A gondozási központban szervezett ünnepségen Kondora István polgármester mondott köszöntet az intézmény dolgozóinak a közösségért és az egyénekért végzett áldozatos, felbecsülhetetlen értékű munkájukért. Kiemelte, hogy a szociális munkásoknak nem csak az év egy napján, de minden nap köszönetet kellene mondanunk tevékenységükért.

Az ünnepségen adta át Kondora István Sárvár Város Önkormányzata Szegedi Kőrös Gáspár Érdemérem kitüntetését Kovács Péter, a Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központ esetmenedzsere részére magas szakmai hozzáértéssel és lelkiismeretességgel végzett több évtizedes munkájának elismeréseképpen.

Az ünnepséget közös ebéd zárta, majd november 12-én – az ügyeletet teljesítők kivételével – mindenki a szociális munka napja alkalmából járó szabadnapját tölthette.

További híreink

Szentgyörgyi László lett az Őrségi Református Egyházmegye új esperese

2025.04.23

Történelmi pillanatok részesei lehettek mindazok, akik részt vettek Szentgyörgyi László, a Sárvári Református Egyházközség lelkészének esperesi beiktatásán április 12-én a sárvári református templomban. Harminc évvel ezelőtt még temploma sem volt a sárvári reformátusoknak, most pedig az Őrségi Református Egyházmegye esperesi beiktatásának adhattak otthont.

Tovább...

Több százan vettek részt a hulladékgyűjtési akcióban Sárváron

2025.04.23

A TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióhoz a Sárvári Városszépítő Egyesület is csatlakozott. A fenntartható jövő iránti elkötelezettségükről tanúbizonyságot téve a jó ügy mellé állt a sárvári önkormányzat, a város iskolái, óvodái, a helyi civilek és a Flex munkatársai is. Az önkénteseket április 9-én két találkozási ponton várták, délelőtt a Posta téren, délután a Flex Ungvár utcai

Tovább...

Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda

2025.04.23

Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.

Tovább...

Fogadóórát tart Strompová Viktória önkormányzati képviselő

2025.04.23

Strompová Viktória önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 28-án, hétfőn 16:30 és 17:30 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.

Tovább...

Rendkívüli ülést tartott a képviselő-testület

2025.04.14

Április 10-én délután rendkívüli ülést tartott a sárvári képviselő-testület a Városháza nagytermében. Kondora István polgármester elmondta, hogy az egyetlen hiányzó, Klimits István képviselő, aki igazoltan maradt távol. Az ülésen hét napirendet tárgyaltak a Fidesz-KDNP és a Sárváriakért Egyesület önkormányzati képviselői, amelyeket egyhangú döntéssel fogadtak el.

Tovább...

Jó ütemben halad a strandmedence felújítása

2025.04.14

Közel félmilliárd forintos beruházással újul meg a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő kültéri strandmedencéje. A munkálatok márciusban elkezdődtek, és ütemterv szerint haladnak: zajlik a szerkezeti kialakítás, a burkolás és a szivárgórendszer kiépítése is. A tervek szerint június elején fogadhatja az első vendégeket a megújult medence.

Tovább...
Értesüljön elsőként városunk híreiről!