Hírek
2026.05.05
Április 22-én tartotta soron következő ülését a Sárvár Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Városházán. A tanácskozáson több fontos napirendi pontot tárgyaltak, köztük a gyermekvédelmi beszámolót és a 2025. évi zárszámadást, valamint köszöntötték Strompová Viktória országgyűlési képviselőt.
A sárvári képviselő-testület április 22-én tartotta soron következő ülését a Városháza nagytermében. Napirendre került a gyermekvédelmi és gyermekjóléti feladatok ellátásáról szóló beszámoló, valamint az önkormányzat 2025. évi gazdálkodásáról szóló zárszámadás is, mindkettőt egyhangú döntéssel fogadta el a testület.
Beszámolót fogadtak el a képviselők a gyermekvédelmi és gyermekjóléti feladatok ellátásáról. A gyermekek védelmét – a gyermekvédelmi törvény értelmében – pénzbeli, természetbeni és személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátások, illetve gyermekvédelmi szakellátások és hatósági intézkedések biztosítják.
A sárvári önkormányzat többféle pénzbeli és természetbeni ellátást biztosít a rászoruló gyermekeknek. A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek száma a 2024. évről a 2025. évre 10 fővel csökkent, 33 gyermek részesült tavaly ebben a támogatásban, amely 21 családot jelentett.
Rendkívüli települési tanévkezdési támogatásban a 2025. évben 33 család, 55 kiskorú gyermek részesült, összesen 660 ezer forint összegben. Az önkormányzat 2025-ben 10%-kal emelte meg a jogosultsági jövedelemhatárokat. A rendkívüli tanévkezdési támogatás családi jövedelemhatára 136.819 Ft-ról 143.660 Ft-ra, a gyermekét egyedül nevelő szülő esetén 197.020 Ft-ról 206.870 Ft-ra emelkedett 2025. január 1-jétől.
A tavalyi évtől az önkormányzat a Sárváron élő, az általános iskola első évfolyamára beiratkozott gyermekek részére alanyi jogon járó „Hurrá, elsős vagyok!” támogatást vezetett be, amelynek 2025-ben 15 ezer forint volt az összege. A 2025. évben 89 elsős gyermek részesült összesen 1 millió 335 ezer forint összegű támogatásban.
Kondora István polgármester a napirend tárgyalásakor külön kiemelte az ingyenes és kedvezményes gyermekétkeztetést: 2025-ben 427 gyermek étkezett ingyenesen, ebből 49 bölcsődés, 331 óvodás és 47 általános iskolai tanuló volt. Az 50%-os normatív kedvezményben 204 általános iskolás részesült.
Az önkormányzat képviselő-testülete a gyermekjóléti alapellátások keretében gyermekjóléti szolgálatot működtet a Sárvári Gondozási és Gyermekjóléti Központban, valamint a sárvári gyermekek napközbeni ellátását a Sárvári Cseperedő Bölcsődén keresztül biztosítja.
A 2025. évi belső ellenőrzésről Takács Viktória belső ellenőr adott tájékoztatást. A beszámolóból kiderült, hogy a sárvári gazdasági társaságok és intézmények működése jól szabályozott.
Egyhangú döntéssel fogadta el a képviselő-testület a sárvári önkormányzat 2025. évi gazdálkodásáról szóló beszámolót. Tavaly 6 milliárd 722 millió forintból gazdálkodhatott az önkormányzat. Kondora István polgármester néhány tételt is kiemelt: az államtól általános működésre kapott támogatások összege 1,5 milliárd forint volt, 2,4 milliárd forint iparűzési adó és 411 millió forint idegenforgalmi adóbevétel érkezett a városhoz. Az önkormányzat út- és járdafelújításra, gyalogátkelőhely létesítésére, önkormányzati ingatlanok felújítására, kerékpáros turizmus fejlesztésére, valamint a közvilágítási és térfigyelő rendszer bővítésére is fordított forrásokat.
– Minden olyan tervet, amelyet tavaly kitűztünk magunk elé – akár önkormányzati ötlet volt, akár pályázati pénzből valósult meg –, hiánytalanul meg tudtuk valósítani. Fegyelmezett, szakszerű gazdálkodással minden évben stabilan működhet a város – fogalmazott a polgármester.
Az ülés kezdetén köszöntötték Strompová Viktoriát, a Tisza Párt listás mandátumot szerzett országgyűlési képviselőjét, aki jelenleg a sárvári 4. számú egyéni választókerület önkormányzati képviselője is. A képviselő megköszönte a választópolgárok bizalmát, és hangsúlyozta: minden választót képviselni kíván a parlamentben.
Kondora István polgármester eredményes munkát kívánt számára, kiemelve, hogy Sárvár ügyei a jövőben is fontos feladatot jelentenek. Strompová Viktória elmondta: a továbbiakban is elkötelezetten dolgozik a térség és a város érdekében.
Az ülés végén bejelentette, hogy országgyűlési képviselői mandátuma miatt – az összeférhetetlenségi szabályok értelmében – 2026. május 5-i hatállyal lemond önkormányzati képviselői tisztségéről. Az előírások szerint augusztus végéig időközi választást kell kitűzni a sárvári 4. számú választókerületben.
További híreink
Pedagógusnapi köszöntés a Városházán
2026.06.08
Pedagógusnap alkalmából rendezett ünnepséget Sárvár Város Önkormányzata június 5-én a Városházán. Az eseményen a város oktatási, nevelési és kulturális intézményeiben dolgozó pedagógusok, oktatók és szakemberek munkáját ismerték el önkormányzati kitüntetésekkel, aranyoklevelekkel és emlékérmekkel.
Sárváron is fellobbant az összetartozás tüze
2026.06.08
A nemzeti összetartozás napján Sárváron több helyszínen is megemlékeztek a trianoni békediktátum aláírásának 106. évfordulójáról. A Várparkban és Lakatos József festőművész műtermének udvarán is fellobbant az összetartozás tüze, amely a magyarság egységét, közös örökségét és a béke iránti elkötelezettséget jelképezi.
Tovább...Gálaműsorral zárult a Nádasdy iskola jubileumi emlékéve
2026.06.08
Nagyszabású gálaműsorral zárult a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola fennállásának 50. évfordulója alkalmából szervezett jubileumi emlékév. A május 29-i ünnepségen egykori és jelenlegi pedagógusok, diákok, öregdiákok, szülők és támogatók együtt idézték fel az iskola elmúlt öt évtizedének meghatározó pillanatait. Az esten köszöntők, művészeti produkciók és kiállításmegnyitó várta a vendégeket.
Tovább...34 tehetség mutatkozott be a Sárvári Kulturális Seregszemle gálaműsorán
2026.06.05
Pünkösdhétfőn, május 25-én délelőtt gyönyörű, napsütésben tartották a város és környéke általános iskoláinak meghirdetett Sárvári Kulturális Seregszemle gálaműsorát a Nádasdy-vár szabadtéri színpadán. Négy napon át tartott az előválogató, a szakmai zsűri végül összesen 34 produkciónak ítélt kiemelt arany minősítést, akik ünnepélyes keretek között mutathatták meg tehetségüket.
Tovább...Missziói napon emlékeztek hitvalló őseinkre Sárváron
2026.06.05
Nagyszabású egyházkerületi missziói nap helyszíne volt Sárvár május 16-án. A rendezvényt a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület és Dunántúli Református Egyházkerület közösen szervezte két fontos, Sárvárhoz szorosan köthető évforduló kapcsán.
Tovább...A Szuperligában versenyez ősztől a bajnok Fülöp-Zöldfa
2026.06.05
Bajnoki címet szerzett a Fülöp Borozó és Zöldfa Italker TSE NB I-es tekecsapata, ami a sárvári teke sport eddigi legjobb eredménye. Az aranyérmeket és a bajnoki címért járó kupát a szezonzáró banketten vehette át a csapat.
Tovább...







