2023.02.01
Tinódi Lantos Sebestyén halálának 467. évfordulója alkalmából Sárvár Város Önkormányzata, a Nádasdy Kulturális Központ és a Tinódi Sebestyén Gimnázium Tinódi emléknapot tartott január 30-án, hétfőn. A programok egyik helyszíne a Tinódi Gimnázium volt, ahol előadással és koszorúzással emlékeztek meg a 16. századi névadóról. Az ünnepségen a Tinódi-Szeibert pályázat eredményeit is kihirdették.
A 10. A osztályos tanulók a díszteremben műsort adtak iskolatársaiknak. A 16. századi krónikás életének legfontosabb állomásait elevenítették fel a színpadon korhű öltözetben. Felkészítő tanáruk Dr. Hajdu Tamás latin és történelem szakos tanár volt.
Az emléknapon került sor a Tinódi-Szeibert pályázat eredményhirdetésére. Némethné Rádl Krisztina igazgató elmondta, a 2022/2023-as tanévben történelmi és képzőművészeti pályázatot is hirdetett az iskola. Esszépályázatokat „A forradalmár Petőfi és a törvényes forradalom” címmel fogadtak, képzőművészet kategóriában plakátot kellett tervezniük a diákoknak a gimnázium népszerűsítéséhez. Idén hat diákot díjaztak, valamennyien plakáttal neveztek. A pályázóknak Kondora István polgármester nyújtotta át az elismeréseket.
Plakáttervet készítettek: Sajtos Adél 11.A, Farkas Hanna, Koronczai Adél, Magó Magdolna és Palatinus Anna 11.B és Grodvalt Zsuzsanna 12.B osztályos tanulók. Felkészítő tanáruk Grodvaltné Martos Veronika volt.
Az iskolában a Tinódi-szobor megkoszorúzásával zárult az ünnepség. A hagyományok szerint a 9. évfolyamos tanulók felsorakoztak a névadó szobra előtt, majd a Tinódi-indulót énekelve megkoszorúzták Németh Mihály szobrászművész alkotását.
Az eseményen Dr. Máhr Tivadar alpolgármester is részt vett, aki tinódis öregdiákként mindig szívesen tér vissza iskolájába.
2023.12.01
Az STKH Sopron és Térsége Nonprofit Kft Szatmár utcai Ügyfélszolgálati Irodája december 4-től új helyszínre költözik.
Tovább...2023.11.23
November 21-én ülésezett a sárvári képviselő-testület, több önkormányzati rendeletet is módosítottak a városatyák.
Tovább...2023.11.22
Két új gyermekorvosi rendelőt alakítanak ki a volt tüdőgondozó épületében. Az építkezés helyszínén járt Kondora István polgármester Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterekkel, továbbá Dr. Palatka Jánossal, a város új gyermekorvosával.
Tovább...2023.11.21
Ingyenes lakossági LED-csereprogram indul Sárvár Város Önkormányzata és a CYEB jóvoltából. A programba 2023. december 1. és 2023. december 31. között lehet regisztrálni.
Tovább...2023.11.08
Kondora István polgármester a Városházán fogadta Sárvár leköszönő és újonnan kinevezett rendőrkapitányát.
Tovább...2023.11.08
November 2-án munkába állt az új sárvári gyermekorvos, Dr. Palatka János az 1. számú gyermekorvosi körzetben. Az előzményekről Kondora István polgármester és Szabó Zoltán alpolgármester adott tájékoztatást.
Tovább...Jelezze nekünk, ha megoldásra váró üggyel találkozott Sárváron!
Bejelentés...