2021.10.08
Arany- és gyémántdiplomás sárvári pedagógusokat köszöntött a Városházán Kondora István polgármester Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterekkel és dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyzővel.
A járványhelyzet miatt eddig nem kerülhetett sor a korábban odaítélt díszoklevelek átadására, melyeket most vehettek át az ötven és hatvan éve diplomázott tanárok.
Rózsa László, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola nyugdíjas pedagógusa, 61 évvel ezelőtt szerezte meg oklevelét. Ezért a Széchenyi István Egyetem részére gyémántdiplomát adományozott.
Ötven éve szerzett oklevelet Dominek Imréné, a Szent László Katolikus Általános Iskola, Matócza Lenke, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola, Dr. Szabó Gyuláné, a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola valamint Dr. Szabó Endréné, a Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola nyugalmazott pedagógusai. Ezért részükre az Eötvös Loránd Tudományegyetem aranyoklevelet adományozott.
A tanári pálya egy olyan életre szóló hivatás, amely a nyugállományba vonulást követően sem ér véget. Néha még lélekben megszólal az órákat jelző iskolai csengőszó – hangzott el az átadást követő közös beszélgetésen
2023.09.19
Az STKH Sopron és Térsége Nonprofit Kft. az idei évben is biztosítja a lakossági ügyfelei részére a lomhulladék összegyűjtését és elszállítását. Sárvár település közigazgatási területén az éves lomtalanítás három körzetben, három időpontban kerül megszervezésre.
Tovább...2023.09.18
Szeptember 21-én, csütörtökön ismét állásbörzét szervez Sárváron a Változó Világért Alapítvány. Helybe jönnek a munkáltatók, akik munkavállalókat keresnek a környékben élők közül.
Tovább...2023.09.18
A Sárvári Védőnői Szolgálat munkatársai az anyatejes világnap alkalmából rendeztek ünnepséget a Városházán. A gyermeküket anyatejjel tápláló édesanyákat köszöntik ezen a napon.
Tovább...2023.09.15
Szeptember 18-tól változik a betegellátás rendje a 2. számú felnőtt háziorvosi körzetben. A helyettesítő orvos Dr. Tóth Renáta belgyógyász és háziorvostan szakorvos lesz. A rendelési idő módosul, keddenként 14:30 és 18:00 között, valamint csütörtökönként 8:00 és 12:00 között várják a betegeket.
Tovább...2023.09.14
Szeptember 9-én szervezték meg a Sárvári Szüret programját a Nádasdy-vár hátsó udvarában. A szüret előestéjén már a Jurta zenekar táncháza hívogatta az érdeklődőket, szombat délután pedig egymás után sorjáztak a néptáncbemutatók a színpadon, ahol Dr. Máhr Tivadar alpolgármester nyitotta meg a programot.
Tovább...2023.09.08
A rábasömjéni közösségi ház a helyben született Takács Imre költő nevét vette fel idén, a költészet napján. Kondor János festőművész elkészítette a költő emléktábláját, amelynek avató ünnepségére augusztus 31-én Takács Imre születésnapján került sor a közösségi ház falánál.
Tovább...Jelezze nekünk, ha megoldásra váró üggyel találkozott Sárváron!
Bejelentés...