Hírek
Kettős jubileumot ünnepelt a Sárvári Koncertfúvószenekar
2025.06.28
Június 20-án a Nádasdy-vár szabadtéri színpadán lépett fel a Sárvári Koncertfúvószenekar JUBILEUMOK című műsorával. Ünnepelték, hogy 20 éve működik a mai felállásban az együttes, illetve Szélesi Attila, a zenekar művészeti vezetője 25 éve áll karmesterként a színpadon. A zenekar az emlékezés mellett – az elmúlt két évtized számos előadott műve közül válogatva – egy tartalmas fúvószenei, művészeti
Éppen 20 esztendővel ezelőtt jött létre két sárvári fúvószenekar egyesülésével a Sárvári Koncertfúvószenekar. A mai együttes a Pernecker János karnagy által 1971-ben alapított városi, valamint az 1999-ben Szélesi Attila karnagy vezetésével újjáalakult ifjúsági fúvószenekar összevonásával alakult meg 2005 júniusában. Azóta, Szélesi Attila szakmai irányításával, a zenekar méltó módon viszi tovább az elődök hagyományait, értékeit, és szakmailag kiemelkedően sikeres két évtized áll mögötte.
Az esten Szélesi Attila is jubilált. A fúvószenekari karnagy-művész 25 évvel ezelőtt 2000. júniusban vezényelte első fúvószenekari koncertjét, a Sárvári Ifjúsági Fúvószenekar élén. Azóta három generáció zenészeit nevelte fel, közösséget teremtett és tanítványainak nemcsak a zene, hanem az együttműködés, a fegyelem, a kitartás és a közös alkotás értékeit is átadta.
A koncert során név szerint bemutatásra kerültek a zenekari tagok. A közönség tapssal köszöntötte azokat, akik 1-5, 5-10 vagy akár 40-50 éve zenélnek a zenekarban. Dr. Máhr Tivadar például 38 éve tagja az együttesnek, míg Szélesi Attila immár 42 éve.
Az este során elismerések átadására is sor került: Szűcs Krisztián, a Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetség elnökségi tagja elismerő díszoklevelet nyújtott át a Sárvári Koncertfúvószenekar részére megalakulásának 20 éves évfordulója alkalmából, a magyar és nemzetközi fúvószenei kultúra ápolása, népszerűsítése érdekében végzett több évtizedes kiemelkedő szakmai munkájáért.
Kondora István polgármester átadta Szélesi Attila részére „Sárvár Város polgármesterének jubileumi emlékérmét”. Dávid Krisztián, a zenekar egyik tagja is köszöntötte a karnagyot. Köszöntötték Imre Ramónát is, aki 20 éve konferálja magas színvonalon a zenekar koncertjeit.
A Sárvári Koncertfúvószenekar méltó módon ünnepelte eddigi útját, és mindez garancia arra, hogy a következő húsz-huszonöt év is gazdag lesz közös zenélésben, értékteremtésben és közösségi élményekben.
További híreink
Sajtóközlemény
2026.04.22
Sárvár Város Önkormányzatának képviselő-testülete meghallgatta a Sárvári Gyógyfürdő Kft. ügyvezetőjét a sajtóban megjelent hírek tisztázása érdekében. A testület és a felügyelő bizottság tájékoztatását követően belső ellenőrzést rendeltek el az ügy megnyugtató lezárása érdekében.
Tovább...Egy nap az elfogadás jegyében - Autizmus világnapi program Sárváron
2026.04.21
Április 2-án szakmai előadással és kulturális programmal hívták fel a figyelmet az autizmus világnapjára Sárváron, immár harmadik alkalommal. A programok Szilágyi Józsefné dr. Papp Ildikó és a Nádasdy Kulturális Központ közös szervezésében valósultak meg. Az autizmus világnapjának hármas üzenete: megérteni, elfogadni, segíteni.
Tovább...Látványos szakaszba ért a hegyközségi körforgalom építése
2026.04.21
Látványos szakaszba lépett a hegyközségi körforgalom építése, a készülő csomópont már jól kirajzolódik a légifotókon.
Tovább...Újra állásbörze Sárváron
2026.04.21
Sárváron ismét állásbörzét rendeznek: április 29-én a Városháza Nagytermében személyesen találkozhatnak az érdeklődők a munkáltatókkal.
Tovább...Két országgyűlési képviselője lett Sárvárnak
2026.04.19
Április 12-én rendben lezajlott az országgyűlési képviselők választása a Vas 2-es választókerület valamennyi szavazókörében. A választás rekord részvétellel zárult. A Vas vármegyei 2. számú választókerületben Ágh Péter, a Fidesz-KDNP jelöltje egyéni mandátumot nyert, Strompová Viktória, a Tisza Párt képviselőjelöltje listás mandátumot szerzett.
Tovább...Fogadóórát tart Toldi Tamás önkormányzati képviselő
2026.04.14
Toldi Tamás önkormányzati képviselő fogadóórát tart április 20-án, hétfőn 16:00 és 17:00 között a Sárvári Önkormányzati Hivatal 218-as számú irodájában.
Tovább...








