Hírek
Szlovén–magyar közös megemlékezés a sárvári temetőben
2023.11.08
Halottak napja közeledtével hivatalos szlovén delegáció érkezett városunkba, hogy Sárvár Város Önkormányzatával együtt megemlékezzen a II. világháború alatt Sárvárra, az egykori internálótáborba elhurcolt szlovén áldozatokról.
Október 26-án a Szlovén Köztársaság, a szlovén diplomáciai képviseletek, valamint Sárvár város képviselői közösen emlékeztek meg az egykori sárvári internálótábor több száz áldozatáról. A kegyeleti koszorúzás a volt Műselyemgyár épületénél kezdődött, ahová a II. világháború alatt közel 2000 szlovén embert internáltak. Az emléktáblánál koszorúkat és mécseseket helyeztek el a szlovén delegáció tagjai és a város képviselői.
A főhajtás a Soproni úti köztemetőben folytatódott, ahol több száz kereszt emlékeztet a II. világháború kegyetlenségeire. 1942 és 1945 között 589 szlovén polgár vesztette életét a sárvári internálótáborban.
A magyar és a szlovén himnusz felcsendülése után Dejan Židan, a szlovén Gazdasági, Idegenforgalmi- és Sportminisztérium államtitkára koszorút helyezett el a Szlovén Köztársaság nevében. A szlovén diplomácia képviseletében dr. Marjan Cencen, a Szlovén Köztársaság budapesti nagykövete is lerótta kegyeletét.
– Szlovénia és Magyarország baráti, szomszédos országok. Mindkét ország tagja az Európai Uniónak és a NATO-n belül is szövetségesek. Mindkét országban él nemzetiségi kisebbség, Magyarországon a szlovén, Szlovéniában a magyar nemzetiségű közösség, és ez az esemény tükrözi a két ország kiváló kétoldalú kapcsolatait és együttműködését. Reményeink
szerint ezek a jó kapcsolatok a jövőben is meg fognak maradni Sárvárral – mondta dr. Marjan Cencen.
Sárvár Város Önkormányzata nevében Kondora István polgármester, Dr. Máhr Tivadar és Szabó Zoltán alpolgármesterek, dr. Bankits László aljegyző és Sütő Károly nyugalmazott aljegyző koszorúzta meg az internáltak emléktábláját.
A megemlékezésen részt vett mások mellett Tibor Hebar községközi vezető és Jože Vidič, egykori internált. A koszorúk elhelyezése után közös fejhajtással emlékeztek az áldozatokra.
További híreink
25 májusfa magasodik a jubileumi évben a várparkban
2025.05.04
Sárvár idén programsorozattal ünnepli a századforduló óta eltel 25 év eredményeit, így nem véletlen, hogy május 1-jén 25 fát állítottak az önkormányzat és a civil szervezetek a Várparkban. Az elmúlt 25 év és a 25 fa is a civil közösségek erejét, együvé tartozását jelképezi.
Tovább...Zárszámadás, éjszakai nyitva tartás az ülésen
2025.05.04
A sárvári képviselő-testület április 30-i ülése rövid megemlékezéssel kezdődött. Elhunyt Földi Árpád, a képviselő-testület külsős bizottsági tagja, a Tinódi Lakásszövetkezet elnöke, akire egyperces néma felállással emlékeztek.
Tovább...A város több pontján zajlik út- és járdafelújítás
2025.05.04
A tavasz beköszöntével elindult Sárváron az újabb út-, járda-, és csapadékvíz-elvezető rendszer felújítási program. Áprilisban a város több pontján megkezdődtek az ún. mélyépítési munkálatok, melyeket az önkormányzat önerőből valósít meg. Az idei évben 250 millió forintos keretösszeget biztosít a költségvetés ezekre a felújításokra.
Tovább...Emlékülést tartottak Sárváron a nagy Rába-árvíz 60. évfordulóján
2025.05.02
60 éve történt... címmel, az 1965-ös Rába-árhullám évfordulóján emlékülést szervezett Sárváron, a Nádasdy-várban a Magyar Hidrológiai Társaság Győri és Nyugat-dunántúli Területi Szervezete, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság és a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. Az emlékülésen felidézték a 65-ös áradás tragikus eseményeit, szakmai előadásokon ismertették az elmúlt 60 év fejlesztéseit.
Tovább...Faültetéssel és kiállításmegnyitóval ünnepelték a Föld napját
2025.04.30
Április 22-én a Föld Napja alkalmából a sárvári várban izgalmas programokkal várták az érdeklődőket a Nádasdy Kulturális Központ munkatársai. A rendezvények a Flex támogatásával valósultak meg. Ünnepélyes keretek között mutatták be a várudvar – Flex támogatásával vásárolt - új fáit.
Tovább...Új kültéri játékokat kapott a Vármelléki óvoda a városi bál adományából
2025.04.29
Kültéri játékokat adományoztak a városi bál szervezői a Sárvári Vármelléki Óvoda számára. A támogatóknak és a bálozóknak köszönthetően több mint 1,5 millió forint adomány gyűlt össze a XVII. Sárvár Városi Bálon, amelyből hintákat, illetve hinta-kombinációkat telepítettek az intézmény udvarára. A játékokat már birtokukba is vették a kisgyermekek.
Tovább...